تزریق ژل

روش تزریق ژل

تزریق ژل : ژل یا فیلر ماده ای است که با هدف صاف کردن چین و چروک ها، جبران تحلیل چربی و به طور کلی زیباسازی صورت و برطرف کردن نشانه های پیری در نقاط مختلف بدن و به خصوص صورت تزریق می شود. به دلیل مزایای بی شمار این روش همچون مقرون به صرفه بودن، کوتاه بودن دوران نقاهت و نتایج بسیار درخشان و تاثیرگذار سالانه هزاران نفر در سراسر جهان برای انجام این روش جوانسازی پوست روانه کلینیک ها و مطب های متخصصین زیبایی می شوند.

 

تزریق ژل

 

جنس ژل ها از چیست؟

ژل های پوستی از مواد مختلفی تشکیل می شوند که بهترین و مرغوب ترین آن ها متشکل از اسیدهیالورونیک می باشد. هیالورونیک اسید نوعی اسید می باشد که به طور طبیعی در بدن و پوست انسان یافت شده و جاذب آب است. به همین دلیل است که با تزریق این نوع ژل ها پوست انسان هیدراته می شود.

کاربردهای تزریق ژل در صورت چیست؟

این روش جوانسازی پوست کاربردهای بسیار زیادی دارد که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • برطرف کردن خطوط پیری ظریف موجود بر روی پوست
  • حجیم کردن صورت
  • از بین بردن چین و چروک ها و ناهمواری های صورت
  • پر کردن گودی ها و فرورفتگی های ناشی از اسکار و جای زخم یا جوش
  • برجسته و بزرگ نمودن لب های نازک و باریک
  • خوش فرم تر نمودن صورت با مشخص تر کردن انحناهای ظریف صورت و خطوط آن

بسیاری از انسان ها بعد از 30 سالگی و به دنبال موارد بسیاری همچون فعالیت عضلات صورت، جاذبه زمین، مصرف دخانیات و غیره با خطوط ظریفی بر چهره خود مواجه می شوند.

چروک های اطراف چشم که در نتیجه فعالیت عضلات ایجاد شده باشند با تزریق بوتاکس برطرف می شوند اما چنانچه این خطوط عمیق بوده و در اثر افتادگی پوست ایجاد شده باشند بهتر است برای رفع آن ها از روش تزریق ژل بهره گرفت.

نحوه تزریق ژل

کلاژن و چربی پوست به موازات افزایش سن کاهش یافته و این امر موجب شلی پوست و افتادگی آن، نازک تر شدن و همچنین بروز چین و چروک های زیاد بر روی پوست می شود. تزریق ژل تمامی عوارض فوق را برطرف نموده و آن را به وضعیت روزهای جوانی بر می گرداند.

برای انجام این روش پزشک در ابتدای کار به تمیز، ضدعفونی و بی حس نمودن ناحیه تحت تزریق پرداخته و سپس مقدار معینی از ژل را با تکنیک های مخصوص و به وسیله سوزن های بسیار باریک به لایه مناسبی از پوست تزریق می نماید.

پاسخ