جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی : بینی به دلیل برجسته بودن و همچنین قرارگیری در مرکز صورت یکی از تاثیرگذارترین اجزا بر روی زیبایی چهره است به نحوی که اگر دارای مشکلات ظاهری باشد یا با دیگر اجزای موجود در صورت در تناسب نباشد موجب نازیبایی فرد و کاهش اعتماد به نفس او می گردد.

از جمله ایرادات ظاهری بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پهن بودن بینی
  • بزرگ بودن اندازه بینی
  • بزرگ بودن سوراخ های بینی
  • قوز دار بودن بینی
  • غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
  • افتادگی نوک بینی یا بزرگ بودن آن
  • کم بودن فاصله بین بینی و لب بالا و غیره.

 

جراحی بینی

 

روش جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی معمولاً با دو روش باز و بسته انجام می شود که تفاوت اساسی این دو روش در محل ایجاد برش ها می باشد.

جراح برای اینکه قادر به برطرف کردن ایرادات موجود در بینی باشد می بایست به ساختار غضروفی-استخوانی آن دسترسی داشته باشد که این امر تنها با ایجاد برش بر روی پوست بینی و جدا کردن آن از ساختار بینی امکان پذیر است.

در جراحی بینی بسته تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند در حالیکه در جراحی بینی باز علاوه بر برش های داخلی یک برش نیز بر روی ناحیه کلوملا و چنانچه نیاز به کوچک کردن پره های بینی باشد برش هایی نیز در کناره های بینی ایجاد خواهد شد.

لازم به ذکر است که ابعاد این برش ها بسیار کوچک بوده و به همین دلیل بعد از جراحی اسکار ناشی از زخم و بخیه بر روی بینی چندان قابل توجه نخواهد بود. رفته رفته جای بخیه کمرنگ شده و بیمار با استفاده از پمادهای مخصوص می تواند به محو شدن هرچه بیشتر آن کمک نماید.

دکتر مجتبی میرزاده بر هر دو روش جراحی بینی باز و بسته مسلط هستند اما به دلیل اشراف بیشتری که در روش باز بر روی ساختمان بینی دارند بیشتر از این روش برای جراحی کردن بینی افراد بهره می گیرند.

انتخاب بهترین فرم بینی

بهترین فرم بینی برای من کدام است؟ ” این سوالی است که ذهن تمامی افراد متقاضی این جراحی زیبایی را پیش از عمل به خود مشغول نموده و شایع ترین پرسشی است که هنگام مراجعه به جراحان بینی با آن ها مطرح می نمایند. در پاسخ باید گفت که انتخاب بهترین فرم بینی به فاکتورهایی همچون جنسیت، نوع بینی، سلیقه افراد و ویژگی های صورت آن ها بستگی دارد.

دکتر مجتبی میرزاده در ابتدا جلسه مشاوره ای را برای آگاهی از سلیقه افراد ترتیب داده، از زوایای مختلف بینی و صورت آن ها عکس تهیه کرده و سپس با در نظر گرفتن سلیقه آن ها، ویژگی های صورت، نوع بینی و جنسیت شان و با اشراف کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی داشته و همچنین تجربه و قدرت تصور بالایی که دارند بهترین فرم بینی را برای آن ها انتخاب می نمایند.

پاسخ

9 − 8 =

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره