جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک : چشم ها از نظر زیبایی شناسی مهم ترین عضو صورت بوده و به دلیل اینکه در ارتباط با دیگران تاثیر زیادی داشته و حالات روحی و خلقی افراد  را نشان می دهند از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

افتادگی پلک ها یکی از مشکلاتی است که با افزایش سن در افراد پدید آمده یا ممکن است به طور مادرزادی در آن ها وجود داشته باشد، دلیل آن هر چه که باشد بر زیبایی چشم ها تاثیر گذاشته، موجب پیر به نظر رسیدن فرد شده و از شادابی او خواهد کاست.

جراحی پلک یکی از انواع متعدد جراحی های زیبایی است که با از بین بردن مشکلات موجود در پلک ها به گیرایی بیشتر چشم ها کمک می کند.

 

جراحی پلک

 

چه تغییراتی با افزایش سن در پلک ها ایجاد می شود؟

افزایش سن موجب ایجاد 4 تغییر اصلی در پلک فوقانی و نواحی اطراف آن می شود که عبارتنداز:

  1. پوست پلک شل شده و افزایش می یابد.
  2. بافت عضلانی اضافی در پلک فوقانی زیاد می شود.
  3. موقعیت ابروها همزمان با افتادگی پلک پایین می آید.
  4. چربی های نواحی مختلف پلک بالا بیرون زده و حجیم می شوند.

باید گفت که این 4 تغییر در همه افراد به یک نسبت بروز نکرده و به همین دلیل میزان چربی و پوست اضافی حذف شده از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود.

مراحل جراحی پلک بالا

پزشک برای انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی مراحل زیر را انجام می دهد:

  • طراحی و محاسبات

در این مرحله پزشک با توجه به اشراف کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد و با انجام محاسبات دقیق، محل برش که در چین های طبیعی پلک بوده و همچنین میزان پوستی که لازم است تا حذف شود را مشخص می نماید.

یک پزشک حاذق تغییرات را به گونه ای انجام می دهد که بعد از جراحی فاصله زیر ابرو تا لبه مژه ها کمتر از 20 میلیمتر نباشد و به این ترتیب موجب برقرار ماندن زیبایی پلک ها شده و بسته شدن پلک ها را تضمین می نماید.

  • حذف پوست اضافی پلک فوقانی

در این مرحله پزشک با رعایت استانداردهای لازم اقدام به برداشتن پوست اضافی می کند. لازم به ذکر است که در بسیاری از افراد برداشتن پوست به تنهایی برای ایجاد تغییرات لازم کافی است اما در برخی دیگر نیاز است تا مقداری از عضله پلک نیز برداشته شود.

  • جا به جایی و اصلاح بافت های چربی
  • بالا بردن و ثابت کردن ابرو

 

جراحی پلک

 

جراحی پلک پایین

پزشک برای جراحی پلک پایین اقدام به برداشتن چربی های اضافی که منجر به پف آلودی زیر چشم ها و خواب آلود به نظر آمدن افراد شده اند نموده، بافت نگهدارنده پلک پایین را کشیده و آن را محکم می نماید.

هزینه جراحی پلک

بسیاری از افراد به دنبال جراحی پلک ارزان بوده و به این نکته توجه ندارند که این میزان تبحر و تخصص پزشک است که منجر به رقم زدن نتایج درخشان از این جراحی زیبایی می شود و باید بیشتر تمرکز خود را بر انتخاب یک پزشک حاذق متمرکز کنند.

سعی کنید بدون در نظر گرفتن هزینه، پزشکی را انتخاب کنید که وجدان کاری، تجربه و تخصص زیادی داشته و به این ترتیب نتیجه بلفاروپلاستی را تضمین کنید.

در رابطه با قیمت جراحی زیبایی پلک باید گفت که هزینه جراحی پلک پایین به دلیل ریسک ها و سختی آن از هزینه جراحی پلک بالا بیشتر بوده و با توجه به فاکتورهایی همچون دستمزد پزشک، هزینه دارو، کلینیک و غیره تعیین می شود.

 

پاسخ

20 − 14 =

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره