جراح بینی

جراح بینی

جراح بینی : سالانه تعداد زیادی از افراد اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند ، چرا که بینی یکی از تاثیر گذارترین اعضا بدن بر روی زیبایی چهره می باشد از این رو طرفداران بسیاری را پیدا کرده و یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی صورت می باشد.

حال لازم به ذکر است که یکی از تاثیر گذارترین عوامل بر روی نتیجه جراحی زیبایی بینی ، جـراح بینی می باشد ؛ در صورتی که جراح بینی منتخب بیمار به اندازه کافی ماهر و زبده بوده نه تنها بیمار نتیجه ای مطلوب از عمل زیبایی بینی دریافت خواهد کرد بلکه پس از عمل بینی عوارضی نیز نخواهد داشت ؛ اما در غیر این صورت و در زمانی که عمل زیبایی بینی به دست فردی بی تجربه انجام گیرد علاوه بر اینکه بیمار از عمل زیبایی بینی رضایت نداشته بلکه عوارضی هم چون غیر قرینگی ، بی حسی  ، عفونت ، درد شدید ، کج شدن بینی ، بروز مشکلات تنفسی و غیره نیز بیماران را تهدید می کند ؛ بنابراین افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند باید در انتخاب جـراح بینی بسیار دقت کرده و یکی از بهترین جراحان بینی را انتخاب کنند.

 

جراح بینی

ویژگی های یک جراح بینی خوب

برای انتخاب بهترین جراح بینی لازم است تا افراد با ویژگی های بهترین جراحان بینی آشنا باشند تا هنگام انتخاب جراح بتوانند این ویژگی ها را ملاک و معیار قرار دهند. در ذیل به تعدادی از مهم ترین ویژگی هایی که باید جراح بینی داشته باشد اشاره کرده ایم:

با وجدان و روراست بودن با بیمار :

یک جراح بینی خوب با وجدان بوده و تنها به اهداف مالی خود فکر نمی کند. او جراحی بینی را تنها در شرایطی برای فرد انجام می دهد که از سلامت روحی و جسمی بیمار مطمئن باشد. اگر فرد از نظر جسمی به بیماری های مزمنی همچون لوپوس ابتلا داشته باشد ممکن است در حین جراحی دچار مشکل شود. انجام جراحی بینی در صورت ابتلای فرد به بیماری های روحی همچون افسردگی نیز کاملاً اشتباه است زیرا در برخی موارد موجب وخامت اوضاح روحی بیمار می شود به همین علت یک جراح بینی خوب از انجام عمل جراحی بینی برای افرادی که به بیماری های روحی مبتلا هستند خودداری می کند.

همچنین یک جراح بینی باوجدان جراحی بینی را برای افرادی انجام می دهد که از رضایت بخش بودن نتیجه این جراحی زیبایی برای آن ها اطمینان داشته باشد. در صورتی که نتیجه جراحی بینی خیلی مطلوب نباشد این موضوع را با فرد در میان گذاشته و وعده یک نتیجه خوب و بی نقص را به او نمی دهد.

آشنایی با اصول زیبایی شناسی، ریاضی و داشتن قدرت تصور بالا:

یک جراح بـینی خوب کاملاً با استانداردهای زیبایی آشنا بوده و بر اصول ریاضی اشراف دارد. به همین دلیل نسبت میان اجزا را به دقت بررسی کرده و با توجه به قدرت تصور بالا و اشرافی که بر اصول زیبایی شناسی دارد بهترین فرم بینی که بیشترین تناسب با چهره و اجزای آن داشته و موجب زیبایی هرچه بیشتر فرد خواهد شد را برای او انتخاب می کند.

 

 

صرف زمان کافی برای بیمار:

یک جراح بینی خوب می داند که جراح بینی تنها در صورتی رضایت فرد را به خود جلب خواهد کرد که به سلایق و خواسته های بیمار نزدیک باشد؛ از همین رو پیش از جراحی جلسه مشاوره ای را برای بیمار در نظر گرفته و از او در رابطه با توقعات و انتظاراتش سوال می کند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که به دلیل ویژگی های بینی ممکن است نتوان همه خواسته های بیمار را برآورده نمود و این ارتباطی به مهارت و تجربه جراح ندارد.

انتخاب جراح بینی

با توجه به تعداد زیاد جراحان بینی ، انتخاب بهترین جـراح بینی در بین آن ها بسیار دشوار بوده و افراد را سردرگم می کند.

بیماران جهت آشنایی با جراحان بینی می توانند به جستجو در گوگل پرداخته یا اینکه از دوستان و آشنایان خود که در این زمینه آگاهی دارند پرس و جو کنند ، پس از یافتن لیستی از بهترین جراحان بینی حال بیماران باید به سایت و اینستاگرام آن ها جهت دیدن نمونه کارها و سواب