مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک : جراحی پلک یا بلفاروپلاستی همچون تمامی جراحی های دیگر، دارای دوره نقاهت بوده و شامل یکسری نکات می باشد که رعایت آن ها تاثیر زیادی در رضایت بخش بودن نتیجه این جراحی زیبایی دارد. اطلاع و آگاهی از آنچه که باید بعد از بلفاروپلاستی انتظار داشته و رعایت نمایید به اندازه آگاهی از فرایند جراحی اهمیت دارد.

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 

بعد از جراحی پلک چه انتظاری باید داشت؟

 • بیماران به طور معمول به شکل سرپایی تحت جراحی پلک قرار گرفته یا ممکن است نیاز به یک شب بستری در بیمارستان داشته باشند، این جراح است که تصمیم درست در رابطه با بستری یا عدم بستری بیمار را با توجه به شرایط او اتخاذ می نماید.
 • بیمار باید انتظار مقداری التهاب و قرمزی در نواحی اطراف برش در ابتدای دوره بهبودی خود داشته باشد.
 • آبریزش چشم طبیعی بوده و ممکن است میزان این آبریزش خیلی زیاد باشد.
 • یکی دیگر از عوارض موقتی که در چشم بیماران بروز می کند خشکی است که پزشک برای برطرف شدن آن برای بیمار پماد تجویز خواهد کرد.
 • تاربینی از جمله شایع ترین عوارض جانبی بلفاروپلاستی است که در صورت استفاده از پماد تشدید می گردد. همچنین افراد بعد از جراحی پلک ممکن است به نور حساس باشند که بعد از مدتی بهبود خواهند یافت.

مراقبت های بعد از جراحی پلک شامل چه مواردی است؟

از جمله دستورالعمل هایی که افراد باید بعد از بفاروپلاستی رعایت نموده و تاثیر زیادی در بهبودی افراد و رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از بلفاروپلاستی دارند عبارتنداز:

 1. در 24 ساعت اولیه بعد از جراحی، حضور یک همراه بالغ در کنار شما الزامی است.
 2. برای کاهش تورم و کبودی ناشی از بلفاروپلاستی به مدت 48 ساعت بعد از جراحی در هنگام دراز کشیدن و خوابیدن زیر سر خود دو بالشت بگذارید.
 3. داروهای مسکنی که پزشک برای تان تجویز کرده است را سر وقت مصرف کنید تا قبل از احساس درد از بروز آن پیشگیری نمایید. پیشگیری از درد به مراتب از کنترل آن راحت تر است.
 4. به مدت 1 هفته فعالیت های خود را محدود نموده و فعالیت های جسمانی پر فشار را بعد از 7 تا 10 روز از سر بگیرید.
 5. به مدت 3 روز از کمپرس سرد بر روی ناحیه جراحی استفاده کنید.
 6. به دلیل وجود آثار مواد بیهوشی چنانچه فرد به طور ناگهانی از حالت خوابیده بلند شده و بایستد دچار سرگیجه خواهد شد. چنانچه پس از جراحی در حالت درازکش هستید قبل از ایستادن، یک دقیقه نشسته و سپس بایستید با این کار تعادل خود را به دست خواهید آورد.

پاسخ

5 − چهار =

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره