مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است که موجب سفت تر شدن پوست، بازسازی آن، از بین بردن چربی های اضافی و غیره شده و این تاثیرات را از طریق تزریق مکرر مواد و داروهایی همچون عصاره گیاهان، هورمون ها و ویتامین ها بر روی بدن افراد می گذارد.

با تزریق این مواد تولید کلاژن و الاستین افزایش یافته، مواد مغذی لازم برای پوست تامین شده و به این ترتیب ظاهر افراد جوان تر و شاداب تر خواهد شد.

 

مزوتراپی

 

موارد استفاده از مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی کاربردهای فراوانی دارد که موارد اشاره شده در ذیل تعدادی از مهم ترین آن ها می باشد:

 • چربی زدایی

بعد از اینکه داروهای مورد نظر به بافت های هدف سلول حاوی چربی تزریق می شوند در زیر پوست آزاد شده، موجب تضعیف و منهدم شدن این بافت ها می گردند.

چربی ها بعد از از بین رفتن سلول های مرده آزاد می شوند و درون خون به جریان می افتند و در نهایت از روده و کلیه شخص خارج می شوند.

 • رفع چین و چروک

بعد از خارج شدن بافت های چربی، ویتامین ها و سایر مواد جذب بدن شده و منجر به افزایش قابلیت ارتجاعی پوست و در نهایت برطرف کردن چین و چروک ها و خنثی شدن آسیب های به وجود آمده در پوست می شوند.

 • تاثیر مزوتراپی بر جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو یکی از عوارضی است که بالا رفتن سن برای افراد به همراه داشته و در نهایت موجب تحت تاثیر قرار دادن زیبایی و همچنین کاهش اعتماد به نفس افراد می شود.

با انجام روش مزوتراپی موادی که مو برای رشد و تقویت به آن ها نیاز دارد به پوست سر تزریق شده و مشکلات آن ها را برطرف می نماید.

اگر این روش به درستی و توسط یک پزشک حاذق انجام شده و از مرغوب ترین مواد برای انجام آن بهره گرفته شود علاوه بر توقف ریزش مو، موجب رشد مجدد موها و پر پشت شدن آن ها خواهد شد.

همچنین تزریق مواد مورد نظر به پوست سر گردش خون را در آن افزایش داده و به این ترتیب موجب درخشندگی و مقاوت بیشتر آن ها می شود.

 

مزوتراپی

 

موارد منع مزوتراپی

افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم کاندیدای مناسبی برای انجام این روش جوانسازی نبوده و باید از انجام آن خودداری کنند.

 • افراد مبتلا به سرطان
 • خانم های باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی-عروقی
 • اشخاص دارای تبخال فعال
 • اشخاص مبتلا به دیابت، دارای سابقه سکته قلبی و غیره.

مراقبت های بعد از مزوتراپی چیست؟

بدیهی است که همه افراد خواستار دستیابی به بهترین نتایج از این روش جوانسازی بوده و می خواهند دوران نقاهت شان به بهترین نحو ممکن سپری شود. لازمه دستیابی به این امر اولاً انتخاب بهترین پزشک و بعد رعایت دستوالعمل ها و نکات بعد از مزوتراپی می باشد.

رعایت این نکات همچنین از تشدید عوارض عمومی ناشی از مزوتراپی که در ذیل به آن ها اشاره شده است پیشگیری می نماید.

عوارض بعد از مزوتراپی چیست؟

بیشتر افراد بعد از مزوتراپی دچار کمی تورم و کبودی می شوند که البته شدت این عوارض در آن ها متفاوت است؛ برخی دچار هیچ عارضه ای نشده، عوارض بروز یافته در برخی شدید و در برخی خفیف و اندک می باشد.

 

مزوتراپی

 

کبودی پس از مزوتـراپی

این عارضه با اینکه موقتی بوده و یک مسئله جدی تلقی نمی گردد ولی تا مدت زمانی زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. از جمله راهکارهای بسیار تاثیرگذار در فروکش کردن هرچه سریع تر کبودی ناشی از مزوتراپی ، استفاده از کمپرس سرد در روزهای ابتدایی و بهره گیری از کمپرس گرم در روزهای بعدی است.

تورم بعد از مـزوتراپی

این عارضه بسیار شایع که واکنش طبیعی بدن به تزریق مواد خارجی است بلافاصله بعد از اتمام تزریق بروز می نماید. با قرار دادن کمپرس سرد بر روی نواحی دارای تورم می توانید از شدت گرفتن آن جلوگیری کنید.

نکات مراقبتی بعد از مزوتراپی

از جمله تاثیرگذارترین و مهم ترین دستوالعمل ها و نکاتی که بر نتیجه این روش جوانسازی موثر هستند عبارتنداز:

 • لازم است به مدت 7 روز از مصرف داروهایی که تاثیر زیادی در رقیق شدن خون دارند همچون آسپرین اجتناب نمایید.
 • مصرف نوشیدنی هایی که در ترکیب خود الکل دارند و همچنین دخانیات و قلیان را به مدت 7 روز بعد از مزوتراپی متوقف نمایید.
 • در صورتی که مزوتراپی را برای از بین بردن غبغب خود انجام داده اید توصیه دکتر مجتبی میرزاده به شما این است که ناحیه مورد نظر را تا 72 ساعت تحت ماساژ قرار دهید.
 • از سولاریوم، آفتاب گرفتن و به طور کلی انجام هر روشی که موجب برنزه کردن پوست تان می شود بپرهیزید.
 • از حمام کردن به مدت 12 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید.
 • به مدت 7 روز فعالیت های جسمی طاقت فرسا انجام نداده و از انجام ورزش های دشوار بپرهیزید.
 • به طور طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از آب خیلی داغ برای استحمام استفاده نکنید.

پاسخ

5 + 16 =

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره