تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی است که به منظور اصلاح حالت لب ها، برجسته کردن و حجیم سازی آن ها انجام می شود. تزریق ژل امروزه کاربرد های بسیار زیادی دارد که یکی از کاربرد های آن افزایش حجم لب ها و فرم دهی به آن ها است. لب ها یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی به شمار می روند و از جمله اولین اجزایی می باشند که نشانه های پیری در آن ها بروز می کند. یک لب زیبا و استاندارد دارای ویژگی های ذیل است:

  • لب تحتانی از لب بالایی بزرگتر می باشد.
  • نیمه چپ و راست لب ها از نظر شکل و حجم با هم تقارن دارند.
  • حجم لب پایین از لب بالا بیشتر می باشد.

لب ها ممکن است به طور مادرزادی و ژنتیکی نازک یا دچار بدشکلی بوده یا حجم و شکل آن ها در اثر عواملی همچون افزایش سن تحت تاثیر قرار گرفته باشد که تمامی این ایرادات با تزریق ژل قابل رفع هستند.

تزریق ژل لب

عوامل موثر در رضایت بخش بودن نتیجه تزریق ژل لب

برای اینکه این روش جوانسازی به بهترین و ایمن ترین شکل ممکن انجام شده و نتایج درخشانی را برای فرد همراه داشته باشد لازم است فرد با صرف زمان کافی و انجام تحقیقات دقیق بهترین پزشک را انتخاب کند. پزشک باید از اجزای صورت و ساختمان پوست شناخت کافی و دقیق داشته و همچنین بر تکنیک های تزریق ژل کاملاً تسلط داشته باشد. تکنیک مورد نظر شامل تشخیص مقدار ماده مورد نیاز، محل مناسب برای تزریق و همچنین شیوه قرار دادن ژل در لایه پوستی مناسب می باشد.

این نوع ماده مورد استفاده، میزان ایرادات موجود در لب و مقدار حجم دلخواه است که میزان ژل و عمقی یا سطحی تزریق شدن آن را تعیین می نماید. اگر پزشک برای تزریق از ژل هیالورونیک اسید استفاده کند نیاز به میزان ژل کمتری خواهد داشت زیرا این ماده مقدار زیادی آب را در اطراف خود جمع کرده و در نتیجه افزایش حجم حاصل از آن بسیار بیشتر از ژل های دیگر خواهد بود. مزیت دیگر استفاده از این نوع ژل این است که در فرد حساسیت ایجاد نمی کند. زیرا اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد.

تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل لب

پزشک برای انجام این کار ابتدا لب ها را از هرگونه مواد آرایشی پاک کرده، سپس آن ها را با موادی مخصوص بی حس نموده و در نهایت لب ها را بی حس می کند. در مرحله بعدی مقداری مشخص از ژل را به وسیله سرنگی نازک و ظریف و با زاویه ای مناسب در لایه ای درست از پوست لب تزریق می نماید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها