جراحی بینی کج

جراحی بینی کج یک نوع عمل زیبایی مربوط به بینی است که هدف از انجام آن ایجاد تقارن در بینی می باشد. بینی یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی افراد محسوب شده و زیبایی دیگر اجزای موجود در صورت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ، به همین دلیل اگر نامتقارن و کج باشد نه تنها خود بینی نازیبا به نظر خواهد رسید بلکه به چهره نیز ظاهری نامتقارن خواهد بخشید. بینی ساختاری سه بعدی و شبیه به هرم دارد، چنانچه کل این هرم کج شده باشد بینی از نمای روبرو کج به نظر خواهد رسید. انجام جراحی بینی بر روی این نوع بینی ها نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارند که تنها پزشکان مجربی همچون دکتر سید مجتبی میرزاده بهترین جراح بینی یزد از پس آن برمی آیند.

 

جراحی بینی کج

 

دلایل کجی بینی

کجی بینی امکان دارد به دلیل ورود ضربه به بینی یا تروما (شکستگی) ایجاد شود. شکستگی بینی که شایع ترین شکستگی مربوط به صورت نیز می باشد اصلی ترین دلیل کج شدن بینی می باشد. افرادی که ورزش های رزمی انجام می دهند بیشتر از سایرین در معرض شکستگی بینی قرار دارند. استخوان های بینی افرادی که دچار شکستگی شده اند بعد از مدتی فرم طبیعی خود را از دست داده و به این ترتیب ظاهر بینی کج می شود و بر روی سطح آن برآمدگی و فرورفتگی هایی ایجاد می گردد.

 

 

تفاوت جراحی بینی کج و انحراف 

برای شرح هر چه بهتر تفاوت میان کجی و انحراف بینی به توضیح جداگانه هر یک از این موارد در ذیل پرداخته ایم:

  • کجی بینی : در این عارضه ظاهر بینی به طور کامل یا جزئی به یک سمت انحراف دارد و مشکلی در تنفس فرد و عملکرد بینی ایجاد نخواهد شد.
  • انحراف بینی : در این عارضه تیغه بینی که به آن سپتوم نیز گفته می شود به یک طرف انحراف دارد و این موضوع منجر به بسته شدن حفره بینی و ایجاد مشکلاتی همچون سینوزیت در افراد می شود.

در صورتی که ظاهر بینی کج بوده و فرد مشکل تنفسی نداشته باشد می بایست برای جراحی بینی کج که همان جراحی زیبایی بینی است اقدام نماید. لازم به ذکر است که چون هدف از انجام این جراحی، زیبایی است لذا خود فرد می بایست تمام هزینه های آن را تقبل کند. برخی از افراد وجود دارند که نه تنها ظاهر بینی شان دچار کجی است بلکه تیغه بینی آن ها نیز منحرف بوده و به همین دلیل علاوه بر مشکلات ظاهری به مشکلات تنفسی و عملکردی نیز دچار هستند این افراد می بایست به طور همزمان رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) و سپتوپلاستی ( جراحی انحراف بینی  ) انجام دهند که در اصطلاح به آن سپتورینوپلاستی گفته می شود.

 

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها