جراحی بینی در تهران

بینی به دلیل برجسته بودن و همچنین قرارگیری در مرکز صورت یکی از تاثیرگذارترین اجزا بر روی زیبایی چهره است به نحوی که اگر دارای مشکلات ظاهری باشد یا با دیگر اجزای موجود در صورت در تناسب نباشد موجب نازیبایی فرد و کاهش اعتماد به نفس او می گردد. از جمله ایرادات ظاهری بینی که می توان با انجام جراحی بینی توسط یک جراح ماهر و باتجربه همانند دکتر مجتبی میرزاده ، بهترین جراح بینی تهران ، برطرف کردمی توان به پهن بودن بینی ، بزرگ بودن اندازه بینی ، بزرگ بودن سوراخ های بینی ، قوز دار بودن بینی ، غیرقرینه بودن سوراخ های بینی ، افتادگی نوک بینی یا بزرگ بودن آن ، کم بودن فاصله بین بینی و لب بالا و غیره اشاره کرد.

جراحی بینی در تهران - دکتر میرزاده

روش جراحی بینی

رینوپلاستی معمولاً با دو روش باز و بسته انجام می شود که تفاوت اساسی این دو روش در محل ایجاد برش ها می باشد.

بهترین جراح زیبایی بینی تهران برای اینکه قادر به برطرف کردن ایرادات موجود در بینی باشد می بایست به ساختار غضروفی-استخوانی آن دسترسی داشته باشد که این امر تنها با ایجاد برش بر روی پوست بینی و جدا کردن آن از ساختار بینی امکان پذیر است. در روش بسته تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند در حالیکه در تکنیک باز علاوه بر برش های داخلی یک برش نیز بر روی ناحیه کلوملا و چنانچه نیاز به کوچک کردن پره های بینی باشد برش هایی نیز در کناره های بینی ایجاد خواهد شد.

لازم به ذکر است که ابعاد این برش ها بسیار کوچک بوده و به همین دلیل بعد از جراحی اسکار ناشی از زخم و بخیه بر روی بینی چندان قابل توجه نخواهد بود. رفته رفته جای بخیه کمرنگ شده و بیمار با استفاده از پمادهای مخصوص می تواند به محو شدن هرچه بیشتر آن کمک نماید. دکتر مجتبی میرزاده بهترین دکتر جراحی بینیتهران بر هر دو روش عمل رینوپلاستی باز و بسته مسلط هستند اما به دلیل اشراف بیشتری که در روش باز بر روی ساختمان بینی دارند بیشتر از این روش برای جراحی کردن بینی افراد بهره می گیرند.

 

جراحی بینی - دکتر میرزاده

اهمیت پوست در جراحی بینی

همانطور که می دانید پوست نقش بسیار مهمی را در سلامت و زیبایی ما انسان ها ایفا می کند. از همین رو طبیعی است که بگویم که پوست در روند عمل بینی و نتایج حاصل از آن می تواند تاثیرات شگفت آوری داشته باشد. اگر چه که در طول عمل رینوپلاستی جراحان بینی تغییری بر روی پوست به وجود نمی آورند و به ندرت لازم می شود که اصلاحاتی بر روی پوست صورت گیرد ، اما باز هم نمی توان از تاثیرات پوست بر روی نتیجه نهایی قافل شویم. به عنوان مثال اگر پوست بینی شما از ضخامت بسیار زیادی برخوردار باشد و به عبارتی دیگر بینی شما در دسته بینی های گوشتی قرار گیرد ، باعث می شود خلاقیت ، هنر و مهارتی که پزشک طی انجام عمل جراحی به کار برده است به درستی مشاهده نشود و فرد تصور کند که پزشک انتخابی او از تخصص کافی برای اعمال تغییرات برخوردار نمی باشد. در مقابل آن نیز هر چه پوست از ضخامت کمتری برخوردار باشد مشکلات بزرگ تری را با خود به همراه دارد. به عنوان مثال نمی توان عیوب اسکلت بینی را بر روی آن ها پنهان ساخت. همچنین در زمان انجام عمل جراحی بینی در تهران ، بینی تمایل بسیار زیادی به انقباض دارد که این مورد خود می تواند باعث شود تا بینی حالت نرمال و زیبای خود را از دست دهد. اگر ضخامت پوست در حین عمل کم باشد ممکن است چالش جدی تری مانند پاره شدن پوست در زمان بخیه زدن برش ها به وجود آورد و باعث شود که دکتر عمل بینی در یزد برای ترمیم و برطرف کردن مشکل با استفاده از تکنیک های مخصوص پوست را بخیه زند. از همین رو بهتر است برای تشخیص نوع پوست بینی و همچنین به دست آوردن بهترین و جذاب ترین نتایج به یک پزشک مجرب و متبحر مراجعه کنید.

فیلم عمل بینی توسط دکتر مجتبی میرزاده بهترین جراح بینی تهران

 

انتخاب بهترین فرم بینی

” بهترین فرم بینی برای من کدام است؟ ” این سوالی است که ذهن تمامی افراد متقاضی جراحی بینی را پیش از عمل به خود مشغول نموده و شایع ترین پرسشی است که هنگام مراجعه به جراحان بینی با آن ها مطرح می نمایند. در پاسخ باید گفت که انتخاب بهترین فرم بینی به فاکتورهایی همچون جنسیت، نوع بینی، سلیقه افراد و ویژگی های صورت آن ها بستگی دارد.

دکتر میرزاده برترین و متبحر ترین جراح بینی تهران در ابتدا جلسه مشاوره ای را برای آگاهی از سلیقه افراد ترتیب داده، از زوایای مختلف بینی و صورت آن ها عکس تهیه کرده و سپس با در نظر گرفتن سلیقه آن ها، ویژگی های صورت، نوع بینی و جنسیت شان و با اشراف کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی داشته و همچنین تجربه و قدرت تصور بالایی که دارند بهترین فرم بینی را برای آن ها انتخاب می نمایند.

 

جراحی بینی - دکتر مجتبی میرزاده

تعریف اهداف زیبایی از نظر بهترین دکتر جراحی بینی تهران

دستیابی به بهترین نتایج از عمل زیبایی بینی ، مستلزم این است که شما به خودتان در آیینه نگاهی بیاندازید. بدین ترتیب می توانید بینی مطلوبتان و نیز جنبه های خاص، تغییرات و اصلاحات لازم آن را در ذهن تصور کنید. شاید شما یکی از افرادی هستید که به شدت به خاطر قوز روی پل ، نوک بینی پهن یا سوراخ نامتقارن بینی تان رنج می برید. تصور تغییرات ویژه ای که خواهان آن هستید، می تواند شما را در رسیدن به هدف از طریق عمل بینی طبیعی ، کمک کند.

با دقت به توصیه های پزشک متخصص گوش کنید. مثل هر جراحی زیبایی دیگری، در جراحی زیبایی بینی نیز انتظارات غیرمنطقی و اهداف غیرقابل اجرایی مطرح می شود. یک متخصص جراح بینی خوب به شما کمک می کند تا اهداف عملی و امکان پذیرتان را درک کنید. وی همچنین دستورالعمل هایی برای کمک به کنار گذاشتن توقعات غیرممکن از چشم انداز شما ارائه داده، توصیه ها و دستاوردهای درمان ویژه را نیز دقیقاً خدمت تان شرح می دهد.

فیلم عمل بینی دکتر مجتبی میرزاده بهترین دکتر جراحی بینی تهران

چه عواملی بر نتیجه جراحی بینی تاثیر می گذارند؟

قطعا اگر تصمیم به عمل بینی در تهران یا سایر شهرها گرفته اید به دنبال کسب نتیجه ای رضایت بخش و مطلوب هستید و قبل از این پروسه تمام سعی را برای جمع آوری کردن اطلاعاتی کرده اید تا بتوانید با تکیه بر آن ها ، با آرامش خیال بیشتری خود را به تیغ جراح بسپارید. عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند نتیجه را دستخوش تغییر کنند و آن را به سمت مثبت یا منفی شدن سوق دهند. در ادامه به توضیح این عوامل می پردازیم:

 • انتخاب جراح بینی

الزامیست بهترین جراح بینی در تهران (در صورت سکونت) یا سایر شهرها را برای دریافت بهترین نتیجه انتخاب کنید. با این اقدام پیش از عمل درصد زیادی از نتیجه را تضمین کرده اید. چرا که دکتر خوب با ویژگی های انواع بینی ها آشنایی لازم را داشته و می تواند با تکیه بر تجربه بالای خود در حین عمل تصمیم درستی برای روند پروسه اتخاذ نمایند.

 • نوع بینی

اینکه دماغ شما گوشتی هست یا استخوانی در نتیجه می تواند تاثیر گذار شود. این مساله بدین معنا نیست که بینی گوشتی نتیجه ای ضعیف تر از بینی استخوانی می گیرد. زیرا تنها تفاوت آن ها طول مدت نقاهت برای برطرف شدن التهاب و ورم دماغ بعد از راینوپلاستی است. با انتخاب درست فرم بینی اعم از فانتزی، طبیعی یا غیره با کمک گرفتن از راهنمایی های دکتر خوب عمل بینی درتهران می توانید امیدوار باشید نتیجه خوبی در انتظارتان باشد.

 • ویژگی های پوست و صورت

آناتومی صورت شما شامل فرم گونه ها، چشم ها و غیره باید قبل از انتخاب مدل کاملا بررسی شوند تا بتوان فرم مطلوبی به بینی داد تا تناسب میان اجزای مختلف حفظ شود. به طور مثال اگر چشم ها یا گونه های پری دارید با فرم فانتزی که بینی تا حد ممکن کوچک می شود، تناسبات طبیعی از میان می رود.

قبل و بعد جراحی بینی در تهران

 

رضایت بیمار از عمل زیبایی دماغ در تهران - دکتر میرزاده

آیا من داوطلب خوبی برای جراحی بینی هستم؟

اگر شما یکی از مشکلات زیر را تجربه کرده اید، داوطلب خوبی برای انجام عمل زیبایی بینی به شمار می آیید:

 • از اندازه و شکل بینی در مقایسه با سایر ویژگی های صورت تان، ناراضی هستید.
 • اعتماد به نفس خود را بخاطر بینی از عمل بینی قبلی تان ناراضی هستید. ( جراحـی ترمیمی بینی )
 • کج یا بدشکل تان از دست داده اید.
 • تحت تاثیر مشکلات مادرزادی بینی تان هستید.

لازم به ذکر است که بینی افراد با توجه به نوع آن ها به دو فرم طبیعی و فانتزی قابل جراحی است که ما در ذیل توضیحاتی در رابطه با رینوپلاستی را خدمت تان ارائه نموده ایم.

عواقب عدم انتخاب جراح بینی با تجربه کافی

دماغ درست در وسط صورت قرار گرفته و هدف از انجام رینوپلاستی اعمال تغییراتی در راستای بهتر شدن فرم آن و رفع ایرادات فانکشنال آن می باشد. بدیهی است این عضو تاثیر زیادی بر چهره و زیبایی ما می گذارد و رفع ایرادات آن منجر به اعتماد به نفس بیشتر فرد و ارتقا جایگاه اجتماعی وی می گردد. به همین علت است که توصیه می شود اگر تصمیم به جراحی بینی در تهران گرفته اید حتما در انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی دقت زیادی داشته باشید. عواقبی که ممکن است در اثر انتخاب جراح بینی بدون تجربه و مهارت کافی به آن دچار شوید به شرح ذیل می باشد:

 • رفع نشدن کامل مشکلات و ایرادات از جمله عوارضی است که ممکن است رخ دهند. تصور کنید پس از اتمام عمل و گذراندن دوره نقاهت، فرم بینی شما مطلوب نشود. صرف هزینه و وقت و مهمتر از آن کاهش اعتماد به نفس و افسرده شدن در پی داشتن بینی دفرمه می تواند روحیه فرد را تحت تاثیر قرار دهد.
 • نیاز به جراحی ریویژن از دیگر مسائلی است که فرد با آن مواجه می شود. این پروسه نیز نیازمند صرف هزینه عمل است چرا که اغلب افراد به دلیل کسب نتیجه نامطلوب از راینوپلاستی، عمل ثانویه بینی خود را به دست جراح دیگری می سپارند و همین مساله مستلزم پرداخت مبلغ عمل می شود.
 • بروز مشکلات تنفسی نیز در اثر عدم دقت و تحقیق کافی در رابطه با انتخاب جراح بینی دور از انتظار نیست. خروپف کردن، تنفس صدا دار یا آپنه خواب از دیگر عوارضی هستند که احتمال بروز آن وجود دارد.
 • برجای ماندن جای برش ها و اسکار در نواحی که برش داده شده اند از عوارضی هستند که ممکن است رخ دهند. هر چند این عارضه ممکن است با نوع پوست فرد در ارتباط باشد اما اگر جراح بینی متبحری انتخاب کرده باشید، با تکیه بر دانش و مهارت خود قادرند ریسک بروز این مشکل را کاهش دهند.

اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران شامل چه مواردی می شوند؟

پیش از انجام پروسه عمل و دقیقا بعد از پشت سر گذاشتن جلسه مشاوره با جراح بینی، لازم است یک سری اقدامات انجام شود تا آمادگی لازم برای رینوپلاستی مهیا شود. رعایت این نکات به شما کمک می کند دوران نقاهت راحت تری را گذرانده و به کسب نتیجه ای بهتر و ایده آل تر نزدیک شوید. دکتر عمل بینی خوب حتما شما را با این دستورالعمل ها آشنا نموده و در هنگام معاینه به تشریح آن ها می پردازد. اما آمادگی قبل از عمل بینی شامل چه مواردی می شود؟

 • مهمترین این نکات انجام آزمایشات نظیر آزمایش خون، عکس سی تی اسکن و قفسه سینه است. با تکیه بر جواب این آزمایشات دکتر قادر است برای انجام عمل و روش مناسب با شرایط جسمی شما تصمیم درستی اتخاذ نماید.
 • حتما جراح بینی به شما توصیه می کنند که از استعمال دخانیات نظیر سیگار ، قلیان و همچنین نوشیدن مشروبات الکلی از دو هفته قبل از جراحی بینی خودداری نمایید.
 • نیاز است مصرف داروهایی نظیر آسپرین که از جمله داروهای رقیق کننده خون به شمار می روند از دو هفته قبل از پروسه محدود یا متوقف شوند.
 • در روزهای منتهی به عمل ، بدنتان را با نوشیدن مقادیر زیادی آب و مایعات هیدراته نگه دارید.
 • روز قبل از عمل زیبایی بینی دوش گرفته و در آن روز آرایشی به چهره نداشته باشید. همچنین باید آقایان صورت خود را اصلاح کنند.
 • از حدود نیم ساعت قبل از عمل در بیمارستان حضور داشته باشید و فراموش نکنید آزمایشات و عکس ها را به همراه آورید.
 • الزامیست از خوردن و نوشیدن در 8 ساعت قبل از عمل پرهیز شود.
 • از یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود بخواهید شما را تا بیمارستان همراهی نموده و در هنگام بازگشت به منزل نیز تنهایتان نگذارند.

چه آزمایشاتی قبل از جراحی بینی لازم است؟

یکی از مهمترین اقداماتی که از سوی بهترین دکتربرای عمل بینی در تهران در دستور اقدامات ضروری قبل از آن قرار می گیرد، انجام آزمایشاتی است که میزان سلامت عمومی را مشخص می کند. همانطور که می دانید راینوپلاستی با بیهوشی عمومی همراه بوده و تنها در موارد بسیار نادر فرد را با بی حسی موضعی برای تغییرات پیش رو آماده می نمایند. به همین علت ضروری است سطح سلامت فرد با شرح آزمایشاتی که در زیر آمده است سنجیده شود:

 • آزمایش خون

با یک نوبت خونگیری از فرد مولفه های زیر بررسی می شوند:

تست CBC

بررسی وضعیت بدنی از جمله شمارش تعداد هموگلوبین های خون، پلاکت ها ، انواع کم خونی، مشکلات عفونی و سایر مولفه ها با این تست به تشخیص می رسد. عفونت های شدید خونی سبب پایین آمدن سیستم ایمنی بدن شده و روند نقاهت را کند می نماید.

فاکتور HBS

میزان قند خون فرد که به صورت ناشتا از وی گرفته می شود، با این تست قابل رویت است.

فاکتور PT , PTT

اگر فرد دچار مشکلات و ناهنجاری های انعقادی خون باشد، خونریزی از برش های ایجاد شده به سختی کنترل می شوند و حتی ممکن است خطرات زیادی برای سلامتی شما بوجود آورند. به همین علت الزامیست جراح بینی به سطح این فاکتور در خون شما واقف باشند.

 • تست بارداری

چنانچه متقاضی جراحی بینی در تهران خانم و متاهل باشد، از وی تست حاملگی نیز گرفته می شود. علت این مساله این است که انجام عمل های همراه با بیهوشی برای مادران باردار ممنوعیت دارد. تاثیرات بیهوشی بر جنین صدمات جبران ناپذیری بر وی گذاشته و حتی ممکن است منجر به سقط نیز شود.

 • عکس سی تی اسکن

این تصویر نمایی کلی از استخوان های صورت و بینی به نمایش می گذارد و پولیپ و انحراف بینی نیز در آن مشخص است

 • نوار قلب و عکس از قفسه سینه

در صورت بالا بودن سن متقاضی ( بالای 40 سال ) ، و یا بسته به بیماری سابق وی، این دو آیتم نیز به لیست آزمایشات قبل از عمل بینی اضافه می شوند.

نمونه عکس های قبل و بعد از عمل بینی توسط دکتر میرزاده بهترین جراح بینی تهران

 

نتیجه رینوپلاستی - دکتر میرزاده

دو ماه بعد از عمل - دکتر میرزاده

نتایج عمل زیبایی بینی طبیعی چیست؟

با انتخاب یک دکتر زیبایی بینی ماهر و مجرب در خلق جراحی پلاستیک طبیعی شگفت انگیر، شما نتایج باورنکردنی را تجربه می کنید که گویی مادرزادی هستند. یک دکتر بینی خوب، با دقت اهداف زیبایی و آناتومی منحصربفرد صورت شما را برای خلق یک بینی که کاملاً هماهنگ با چهره شما می باشد، در نظر می گیرد. این دستاورد بیمار محور، بدان معناست که جراح مجرب ، زیباترین و طبیعی ترین بینی را صرف نظر از جنسیت یا باورهای فرهنگی برای شما خلق می کند.

چه چیزی باعث منحصر به فرد بودن جراحی بینی با ساختار طبیعی می شود؟

عمل رینوپلاستی به فرم طبیعی، استراتژی است که بر روی حفظ غضروف، استخوان و بافت نرم در یک موقعیت طبیعی و خلق یک نمای طبیعی، تمرکز می کند. تمامی این عوامل موجب خلق یک بینی می شود که هیچکس متوجه جراحی شدن آن نمی شود. در بیشتر موارد بینی تازه خلق شده، نسبت به بینی مادرزادی تان، با صورت تناسب بیشتری خواهد داشت.

سن مناسب برای انجام عمل بینی

با توجه به تحقیقات و مطالعات صورت گرفته سن 17 سالگی به بعد مناسب ترین سن برای انجام عمل جراحی رینوپلاستی است ، زیرا در این سن رشد ساختار استخوانی بینی و صورت کامل شده است و شکل صورت بعد از آن چندان تغییری نخواهد کرد. انجام این پروسه در سنین کمتر ، به هیچ وجه توصیه نمی شود. البته لازم به ذکر است تنها زمانی که پزشک صلاح بداند و انجام عمل جراحی بینی ضرورت داشته باشد این عمل جراحی در سنین پایین تر از 17 سالگی انجام می شود.

نمونه کار های زیبای دکتر میرزاده

جراحی درمانی بینی

جراحی بینی فقط با اهداف زیبایی صورت نگرفته و بسیاری از افراد با هدف درمان مشکلاتی که عملکرد بینی شان را تحت تاثیر قرار داده است برای انجام عمل بینی اقدام می نمایند. از جمله این مشکلات می توان به پولیپ، شکستگی و انحراف بینی اشاره نمود. ما در ذیل توضیحاتی در رابطه با ریکاری بعد از عمل درمانی بینی اشاره کرده ایم ، با ما همراه باشید.

ریکاوری بعد از رینوپلاستی

عوامل بسیاری موجب می شود که روند ریکاوری در هر فرد متفاوت و منحصر به فرد باشد با این وجود می توان موارد ذیل را به عنوان روند کلی ریکاوری بعد از جراحی دماغ با اهداف درمانی معرفی کرد:

 • طی 48 ساعت ابتدایی بعد از جراحی ممکن است مقداری ترشح خونابه را تجریه نمایید که امری کاملاً طبیعی می باشد؛ با استفاده از یک پد می توانید این خونابه ها را جذب نمایید.
 • بروز مقداری درد در روزهای ابتدایی کاملاً طبیعی است که با مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل می باشد.
 • بعد از گذشت حدود 1 هفته اسپلینت و گچ هایی که به منظور محافظت و پشتیبانی بر روی بینی قرار داده شده بود از روی آن برداشته می شود.
 • طبق گفته های دکتر میرزاده بهترین دکتر جراحی بینی در تهران ، بخش بسیار زیادی از کبودی ناشی از عمل بینی بعد از حدود 2 هفته فروکش نموده و در برخی افراد به طور کامل برطرف می گردد.
 • 3 ماه تا یک سال بعد از جراحی ، تورم نوک بینی بهبود یافته و به تدریج فروکش می کند و نتیجه نهایی رینوپلاستی درمانی نمایان می شود.
 • اجتناب از انجام فعالیت های سنگین مثل ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین در یک هفته اول بعد از درمان الزامی می باشد. در زمان عطسه کردن دهان خود را باز کرده و از فین کردن بینی به مدت دو هفته خودداری کنید. در صورت انجام روندهای بیرونی درمانی بینی، تا 6 هفته از انجام ورزش های برخوردی خودداری کنید.

نتیجه بعد از عمل رینوپلاستی - دکتر سید مجتبی میرزاده

تامپون بعد از جراحی بینی

بعد از انجام روند جراحی ، جراح دماغ نوعی گاز مخصوص و آغشته به پماد آنتی بیوتیک یا تتراسایکلین را در سوراخ های بینی شما قرار می دهد. این گاز تحت عنوان تامپون شناخته می شود. وجود این گاز درون بینی از بروز خونریزی و هماتوم جلوگیری می کند. تامپون ها تنها یک روز درون بینی باقی می مانند و پس از آن جراح آن ها را از بینی شما خارج می کند.

فین کردن بعد از عمل بینی

طبق گفته های دکتر مجتبی میرزاده بهترین دکتر جراحی بینی در تهران فین کردن به دلیل تاثیر نامطلوبی که بر روی نتایج عمل دارد ، حداقل تا 3 الی 4 هفته بعد از عمل جراحی ممنوع می باشد. فین کردن علاوه بر اینکه باعث شما درد شدیدی را احساس کنید و دچار خونریزی شوید ، می تواند باعث بر هم خوردن نتایج رینوپلاستی نیز شود. به خاطر ورم بافت های داخلی بینی ، گرفتگی در مجاری این اندام اتفاق می افتد و همین موضوع شما را برای فین کردن و تلاش به باز کردن راه تنفسی خود تحریک می کند. بهترین پزشکان و جراحان بینی توصیه می کنند از انجام این کار جدا خودداری کنید و برای باز شدن مجرای تنفسی بینی خود را شستشو دهید.

آیا احتمال بروز خطرات و عوارض جانبی عمل بینی درمانی وجود دارد؟

طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی در تهران ، خطرات احتمالی رینوپلاستی درمانی شامل موارد زیر می باشد:

 • نتیجه نامطلوب زیبایی که بسیار نادر می باشد. ( چون برخی تغییرات بیرونی خاص می تواند شکل ظاهری بینی را تحت تاثیر قرار دهد)
 • درد جزئی که همانطور که گفتیم با داروهایی از قبیل استامینوفن بهبود می یابد.
 • خونریزی و ترشحات جزئی که به ندرت به انجام مداخلات نیاز داشته و به خودی خود بهبود می یابد.
 • عفونت ( بسیار نادر می باشد)
 • دشواری مستمر در تنفس از راه بینی ( این اهمیت انتخاب تکنیک عمل بینی صحیح و درمان مشکلات ساختاری اصلی را برجسته می نماید.)
 • آناتومی مرتبط با رینوپلاستی درمانی

ساختارهایی که در توانایی ما برای تنفس از راه بینی دخیل هستند عبارتند از:

 • سپتوم: بخش مرکزی بین طرفین بینی. یک سپتوم کج رایج ترین ( خصوصاً در حالت یک سویه بودن ) رایج ترین دلیل انسداد بینی می باشد.
 • دریچه داخلی بینی : نازک ترین ناحیه حفره بینی
 • دریچه بیرونی بینی: که به عنوان دروازه بینی عمل می کند.
 • مخروط های جانبی: ساختارهای صدف شکل داخل بینی که مسئول هدایت بخش عمده ای از هوا می باشد.
 • مخاط بینی: پوشش داخلی بینی که حاوی سلول های لازم برای مرطوب نگه داشتن، حرارت دهی یا پالایش هوای استنشاق شده از راه بینی می باشد. جراحی بینی بر روی حفظ هرچه بیشتر مخاط تمرکز می نماید. عمل بینی درمانی ابزاری برای درمان ناهنجاری های ساختاری بوده و مشکلات مادرزادی مخاط بینی از قبیل آلرژی را بهبود می بخشد.

فیلم جراحی بینی گوشتی (2 ماه بعد از عمل)

هزینه عمل بینی در تهران

کسانی که متقاضی انجام رینوپلاستی هستند باید در جلسات مشاوره شرکت نمایند تا پزشک انتخابی آن ها در ابتدا به بررسی و ارزیابی دقیق ظاهر و ساختار بینی بپردازد. پس از آن با توجه به مشکلاتی که درون بینی وجود دارد ، نوع عملی که قرار است انجام شود و مناسب بودن فرد برای انجام عمل بینی هزینه نهایی را تعیین و اعلام سازد. شرکت در این جلسات به طور حتما فرصت مناسبی است که هم در رابطه با روند جراحی اطلاعات مفیدی کسب کنید و هم از هزینه های که باید برای انجام این فرایند و در دوران بهبودی صرف کنید مطلع شوید. به طور کلی هزینه های که شما در طول انجام این فرایند از زمانی که اقدام به جراحی بینی می کنید تا بهبودی کامل شما بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

 • آزمایشات

همانطور که می دانید برای اینکه پزشک سلامتی جسمانی شما را ارزیابی کند و مطلع گردد که آیا به بیماری خاصی ابتلا دارید یا خیر ازمایشاتی را تجویز می کند که نتایج آن برای پزشک بسیار با اهمیت می باشد. در برخی از موارد زمانی که پزشک بخواهد مشکلات بینی را تشخیص دهد ممکن است انجام آزمایشات و تصویر برداری های مختلفی مانند سی تی اسکن یا ام ار آی را تجویز نماید که تمامی این موارد هزینه بر خواهند بود.

 • دستمزد جراح

عمده هزینه جراحی بینی به تخصص ، تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد ، در واقع هر چه تجربه پزشک بیشتر باشد ، هزینه دریافتی او بیشتر می باشد. اما بهتر است به این نکته دقت نکنید چرا که برخی از پزشکان عمل بینی با وجود داشتن تبحر ، تجربه و مهارت بسیار بالایی هزینه بسیار کمی را از مراجعین خود دریافت می کنند و این به این معنی نیست که کار آن ها بد است یا در زمینه مورد نظر تبحر ندارند.

 

هزینه های رینوپلاستی - دکتر میرزاده

 

سوالات متداول 

 • خطری ما را بعد ازرینوپلاستی تهدید نمی کند؟

مانند هر نوع عمل جراحی دیگری ، عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی نیز شامل خطرات کوچک و بزرگی نظیر خونریزی ، بروز عفونت های مزمن ، واکنش نسبت به بیهوشی ، تنگی نفس و غیره می باشد. دیگر خطرات مختص به جراحی دماغ شامل موارد زیر می باشد که می توان از تک تک آن ها با رعایت نکات مراقبت های بعد از جراحی بینی و از همه مهم تر بهترین دکتر عمل بینی مجرب و متبحر جلوگیری کرد.

 • تکرار خونریزی از بینی
 • ادامه دار بودن خونریزی و عدم توانایی جلوگیری از بروز مجدد آن
 • سخت شدن تنفس از راه بینی
 • بی حس بودن بینی و نواحی اطراف آن
 • احتمال نامتقارن شدن بینی با مراجعه به پزشک بدون تجربه
 • درد ، تغییر رنگ و تورم که ادامه دار می باشد.
 • باقی ماندن جای زخم
 • ایجاد سوراخ در تیغه میانی بینی به دلیل عدم انتخاب درست پزشک

در مورد خطراتی که در متن نام برده شده است می توانید با پزشک خود مشورت نمایید تا از چگونگی تاثیر گذاری آن ها و راهکار های جلوگیری از آن ها آگاه شوید.

 • چه زمانی ظاهر بینی یک مشکل است و باید رفع گردد؟

یک بینی خیلی بزرگ ، قوز دار یا خمیده ممکن است برای همه نمایان باشد و ممکن است بر روی ظاهر افراد تاثیرات بدی بگذارد. دیگر نگرانی ها در خصوص ظاهر بینی ممکن است مورد مهمی نیز نباشد اما موجب بروز اختلالاتی در اعتماد به نفس افراد می شوند. پیش از انجام عمل جراحی بینی ، پزشک اهداف فرد را از نظر زیبایی و درمانی بررسی می کند و فرد مشکلات بینی خود را برای او بازگو می کند. در صورتی که وی از مشکلاتی همچون انحراف بینی ، تنگس نفس ، شکسته شدن بینی ، بزرگ بودن و پهن بودن بینی ، افتاده بودن نوک دماغ و غیره برخوردار بود می تواند رینوپلاستی را انجام دهد.

 • آیا می توان نتیجه عمل بینی را مشخص کرد؟

سوالات بسیار زیادی در این رابطه از جراحان بینی پرسیده می شود ، از همین رو لازم دانستیم در این جا در رابطه با آن صحبت کنیم و پاسخ نهایی آن را اعلام کنیم. جراحی های زیبایی چه بر روی صورت و چه دیگر نواحی بدن به مقدار بسیار زیادی وابسته به بدن متقاضی ، اناتومی او و همچنین بازخورد بدن او می باشد. از همین رو نمی توان پیش از انجام عمل جراحی به صورت قطعی نتیجه ای را برای رینوپلاستی تصور کرد. البته لازم به ذکر است که تجربه جراح در انجام تعداد بسیار زیادی جراحی باعث می شود او شناخت درست و مناسبی از انواع بینی و نتیجه آن ها داشته باشد. اما با این وجود می توان به طور نسبی نتایج نهایی را تعیین کرده و به شما اعلام کرد. اما با این وجود باید همواره خود را برای هر نوع نتیجه ای آماده کنید تا در نهایت از فرم نهایی رضایت کافی داشته باشید.

 • اگر دچار حساسیت باشیم ، بعد از جراحی بینی آلرژی تشدید پیدا می کند؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر ، چرا که دلیل محکم و علمی برای این موضوع وجود ندارد. به بیانی دیگر باید بدانید که جراحی زیبایی بینی و نتایج آن با حساسیت تداخل نخواهد داشت. بعد از انجام این فرایند حساسیت های فصلی ، آبریزش بینی و دیگر موارد به همان روال سابق وجود خواهد داشت. اما در برخی از موارد این امکان وجود دارد تا بیمار بعد از انجام این فرایند شاهد کاهش یا افزایش علائم ناشی از آلرژی و غیره باشد و آبریزش کمتر یا بیشتر شود. بهتر است در این خصوص نگرانی خاصی نداشته باشید.

جراحی بینی و بارداری

یکی از آزمایش های مهمی که پیش از عمل زیبایی بینی ، بانوان ملزم به انجام آن می باشند ، تست بارداری است به این دلیل که اگر خانمی باردار بود ، رینوپلاستی آن به تاریخی پس از تولد نوزادش موکول می شود. زیرا بانوان عزیز نه تنها طی رینوپلاستی بیهوش می شوند و داروی بیهوشی اثری منفی بر سلامت جنین می گذارد بلکه پس از جراحی نیز برای جلوگیری از عفونت و تسکین درد به مصرف دارو و قرص می پردازند که تاثیر بدی دارد. به همین منظور برای جلوگیری از این موضوع انجام تست حاملگی برای خانم‌های متاهل ضروری است. اما در شرایطی اورژانسی که مادر دچار انحراف سپتوم بینی شدید باشد وجود مشکل تنفسی حاد منجر به آسیب به او و نوزادش است که عمل بینی انجام می شود.

چند ماه بعد از پایدارشدن وضعیت جسمانی مادر از زایمان ، در صورتی که از نظر روحی و فیزیکی پایدارشد در این صورت آمادگی رینوپلاستی را دارد. اگر مادر در این زمان به نوزاد خود شیر می دهد باید از چند روز قبل از عمل برای کودک خود شیر ذخیره کند زیرا داروهای بیهوشی می تواند تا 12 ساعت بعد از عمل بینی در شیر مادر باقی بماند. به خانم هایی که تجربه زیبای مادر شدن شان برای اولین بار است پیشنهاد می کنیم بعد از گذشت این دوره ، با لذت و بدون هیچ گونه استرس و دغدغه ای عمل زیبایی بینی خود را انجام دهند. حال اگر جراحی بینی انجام داده اید و می خواهید به بارداری اقدام کنید ، بهتر است پس از پایان دوره نقاهت و رفع تورم بینی خود اقدام به رینوپلاستی کنید ، زیرا چهره مادر در دوره بارداری نیز به طور طبیعی دچار ورم می شود و در روحیه وی تاثیر نامطلوب می گذارد.

عمل بینی و بارداری - دکتر مجتبی میرزاده

انواع مدل های عمل بینی

با انجام عمل بینی و ایجاد تغییر در ساختار بینی ممکن است مدل هی مختلفی حاصل شوند که هر کدام برای اجرا نیاز به رعایت فاکتور و تکنیک های مختلف مربوط به خود را دارند. به طور کلی چند مدل وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم تا شما متوجه تفاوت میان این انواع شوید و بهترین و مناسب ترین آنها برای خود را برگزینید :

 • جراحی بینی طبیعی : این مدل بینی را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین مدل های آن شناخت ؛ زیرا جدا از زنان که اقدام به انجام آن می نمایند تعداد بسیاری از مردان نیز طرفدار این نوع از عمل بینی هستند و دست به انجام این پروسه زیبایی می زنند. دلیل محبوبیت زیاد این نوع از رینوپلاستی نیز این است که ظاهر بینی را به یک شکل طبیعی و نرمال می رساند و تناسب را بین آن و سایر فاکتورهای موجود در صورت شما برقرار م نماید. همچنین یکسری موارد هستند که برای دست یابی به این مدل از بینی باید آنها را رعایت نمود. این موارد عبارتند از :
 1. در این روش تیغه بینی فرد کاملا صاف می باشد و نباید هیچگونه قوس و شیبی در آن ایجاد گردد
 2. زاویه ای که جراح در این نوع بینی باید در بین لب بالا و بینی ایجاد نماید بین 90 الی 95 درجه می باشد
 3. ضخامت تیغه بینی باید دست نخورده و طبیعی بماند
 4. همچنین اندازه حفره بینی نیز باید حالت طبیعی خود را حفظ نماید
 • جراحی بینی فانتزی : در این نوع از بینی برخلاف نوع طبیعی تغییرات بسیار فا تر می روند زاویه بین لب بالایی و بینی شما به بیش از 100 درجه می رسد. همچنین در این نوع قوس بسیار شدیدی در بینی ایجاد شده و نوک آن رو به بالا می شود. ضمنا تیغه بینی را تا حد زیادی برای ایجاد ظرافت و زیبایی نازک می کنند.

چرا بر روی تیغه بینی قوز ایجاد می شود ؟

به طور کلی اول باید بدانید که بینی از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از :

 • لایه ای نازک تشکیل شده از عضله
 • ساختار استخوان و غضروف
 • لایه تشکیل شده از مخاط بینی و پوست

همانطور که می دانید با توجه به تفاوت های موجود در این لایه ها بینی ها به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. بسته به نوع قرار گیری ساختارهای استخوانی و غضروفی در بینی ممکن است نا همواری هایی در آنها شکل گیرد. یکی از رایج ترین آنها که در اکثر افراد با شدت مختلف مشاهده می شود قوز بینی می باشد. به طور کلی این مشکل در بینی های استخوانی بیشتر است و با جراحی بینی در اکثر مواقع حل می شود.

این نا هنجاری در تیغه بینی رخ می دهد که استخوان جدا کننده برای تقسیم فضای داخلی بینی به دو بخش است. حفره های بینی در انتهای این تیغه قرار دارند. به طور کلی در حالت استاندارد و طبیعی تیغه باید تا حد مشخصی صاف و بدون انحراف و مشکل باشد. همچنین در برخی از موارد این مشکل ها می توانند جدا از مشکلات ظاهری اختلالات تنفسی نیز با تحت تاثیر قرار دادن حفره های بینی ایجاد نمایند. سوال اصلی این است که دلیل رخ دادن این نا هنجاری در بینی چیست که باعث نیاز شما به عمل بینی می گردد. این مشکل می تواند بر اثر عوامل بسیاری رخ دهد که شامل ژنتیک و سابقه خوانوادگی و حتی یک حادثه یا ضربه و فشار به بینی باشند.

آیا جراحی بینی دردناک است ؟

به طور کلی بیمار در طول این پروسه تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد به همین دلیل هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نخواهد کرد. بعد از اتمام آن نیز دوره درد در ریکاوری بسیار کوتاه بوده و می توان آن را با استفاده از مسکن ها کنترل نمود. بنابراین نیازی به نگرانی درباره درد در این پروسه زیبایی ندارید و تنها مقدار کمی درد را در اوایل دوره نقاهت خود احساس خواهید کرد. البته این سختی به نتیجه حاصل و تغییری که عمل بینی در چهره شما ایجاد می کند میارزد.

عمر رینوپلاستی چقدر است ؟

به طور کلی ماندگاری این عمل به موارد بسیاری بستگی دارد ، اما عامل اصلی اثر گذار در نتیجه و ماندگاری آن نحوه انجام آن و فردی است که این پروسه را به انجام می رساند. همچنین مورد دیگری که در هر زمینه ای اثر خود را دارد این است که انسان ها در هر چیز بعد از گذر مقدار مشخصی زمان به کشفیات و علم جدید دست پیدا می نمایند. این موضوع باعث پشرفت در علم و موارد مختلف می گردد که علم پزشکی یکی از آنها می باشد. اگر جراحی بینی انجام شده در 10 سال گذشته را با حال حاضر مقایسه نمایید میبینید که هم نتیجه و هم ماندگاری آن بیشتر شده است و تمام آن به دلیل پیشرفت روز افزون انسان در علوم مختلف از جمله پزشکی و عمل های زیبایی می باشد.

پس به طور کلی پیشرفت های صورت گرفته در 10 الی 20 سال اخیر منجر شده تا پروسه های زیبایی راحت تر شوند و همان طور که انتظار می رود نتایج بهتری را دریافت کنند. در نتیجه می توان گفت که یکی از موارد برای داشتن یک عمل بینی خوب این است که تحقیقا لازم را انجام دهید و به دنبال بهترین جراح بینی ممکن بگردید. باید پزشکی را بیابید که بروز باشد و برروی تکنیک های جدید و رایج مسلط باشد و بتواند به خوبی آنها را اجرا نماید تا نتیجه مناسب و دلخواه شما را دریافت کند. یکی دیگر از نکات مهم این است که باید ترجیحا جراحی را بیابید که تخصص او در رینوپلاستی باشد. در نتیجه به مراتب این پروسه را انجام داده و تجربه بیشتری در آن دارد. به طور کلی یک پروسه عمل بینی خوب و ماندگار باید سالها دوام داشته باشد و یا حتی دیگر باعث احساس نیاز شما به تکرار آن نگردد.

تفاوت بین عمل بینی و سپتوپلاستی چیست ؟

به طور کلی این دو عمل دو پروسه جراحی متفاوت هستند که برروی بینی اعمال می شوند و هر کدام هدف خود را دنبال می کنند. با این وجود که تفاوت های بسیاری در پروسه هر دو عمل وجود دارد ، اما می توان آنها را به صورت همزمان نیز انجام داد. به طور کلی در صورتی که بخواهیم ساده تر توضیح دهیم سپتوپلاستی پروسه ای است که برای تغییر در یکی از ساختارها داخلی بینی به نام سپتوم انجام می شود تا باعث بهبود عملکرد بینی گردد. از سوی دیگر جراحی بینی برای ایجاد تغییرات ظاهری به روش های مختلف و بهبود چهره شما صورت می گیرد. دلیل انجام سپتوپلاستی نیز این است که انحراف در تیغه بینی می تواند باعث ایجاد برخی بیماری های تنفسی گردد. در برخی از موارد نیاز است که دو پروسه در کنار یکدیگر انجام شوند تا بیمار به نتیجه دلخواه خود برسد تا هم مشکل خود را حل نموده و هم ظاهر بینی را بهبود بخشد.

نمونه کار عمل در تهران - دکتر میرزاده

 

مزایای جراحی بینی

شاید بعضی از افراد این سوال برایشان پیش آید که فواید انجام رینوپلاستی چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عمل زیبایی بینی هنگامی برای یک فرد حائز اهمیت است که نتیجه آن به رفع مشکلاتی همچون برجستگی نوک بینی ، برآمدگی ، انحراف سپتوم و یا تیغه میانی بینی و برطرف شدن نقص عملکرد یا فانکشنال تنفس بینی بپردازد. در این شرایط نیاز است تا زیباجو پیش از رخ داد عوارض جدی اقدام به درمان آن ها نماید. هنگامی که مشکلات با موفقیت و بدون بروز اتفاق ناگوار و جبران ناپذیر از بین رود ، متقاضی می تواند مزایای بالقوه و بیشمار رینوپلاستی را مشاهده نماید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

 • به وجود آمدن فرم ظاهری متقارن و متناسب با سایر اجزای چهره
 • هماهنگی بینی با اعضای دیگر صورت
 • تبدیل بینی به عضوی زیبا ، بدون مشکل
 • تنفس راحت پس از رینوپلاستی
 • رفع نواقصی همچون برآمدگی یا قوز موجود در پل بینی و ایجاد ظاهری جذاب تر
 • افزایش کیفیت زندگی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس در بیمار به جهت بهبود چهره

آیا اشخاصی که تحت عمل بینی قرار گرفته اند ، بعد از جراحی مشکل تنفسی دارند ؟

در خصوص این موضوع باید گفت که اختلالات تنفسی از عوارض احتمالی شایع جراحی بینی هستند که میزان بروز آن ها با به کارگیری متدهای نوین رینوپلاستی در دهه اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته اند. جراحان با مهارت و دانش مورد نیاز ، روش های مدرنی را در تقویت ساختار غضروفی و استخوانی به کار می گیرند که ، عوارض تنفسی را به حداقل می رساند. لذا بهتر است در انتخاب پزشک حاذق نهایت دقت را داشته باشید. مراجعین بعد از رینوپلاستی ، با تورم ، کبودی ، خروج ترشحات داخل بینی و غیره ، مواجهند که این مسئله نگران کننده نبوده ، و طی دوره نقاهت ، به مرور و با بهبود زخم ها ترمیم می یابد.

بازیابی متقارن بعد از عمل بینی

کاملا طبیعی است که بدن شما بعد از پروسه واکنش های عجیب و متفاوتی را در دوره نقاهت از خود به نمایش بگذارد. به طور کلی برای توضیح بهتر بازیابی به صورت متقارن می توان یک مثال خوب در نظر گرفت فرض کنید تورم تنها در یک سمت از بینی شما ایجاد شود. این مسئله می تواند باعث شود که بینی کج به نظر برسد و می تواند یک نشانه هشدار دهنده باشد. همچنین توجه داشته باشید که این موضوع بعد از جراحی بینی یک ایراد نیست و تنها نوعی از واکنش طبیعی بدن شما در دوره نقاهت می باشد. ضمنا تنها در چند هفته نخست بعد از عمل بینی این مورد را در خود مشاهده خواهید کرد و بعد از آن از بین می رود.

تغذیه بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی ، تغذیه سالم و متنوع بسیار مهم است تا بهبود سریعتر و بهتری را تجربه کنید. در زمان بهبود پس از جراحی ، باید از مصرف غذاهای سبک و آسان هضم پرهیز کنید و به جای آن، غذاهایی با مقدار بالای پروتئین، ویتامین C و آهن مصرف کنید. برخی از غذاهایی که می‌توانید بعد از جراحی بینی مصرف کنید عبارتند از :

 • میوه‌های تازه و سبزیجات : میوه‌ها و سبزیجات حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی مهمی هستند که به بهبود سریعتر و بهتری کمک می ‌کنند.
 • ماهی و ماهی‌های چرب : ماهی‌هایی مانند ماهی قزل‌آلا ، ماهی تون ، ماهی سالمون و ماهی ماکرل حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ هستند که به بهبود سلامتی عمومی بدن کمک می ‌کنند.
 • محصولات لبنی : محصولات لبنی مانند پنیر ، ماست و دوغ حاوی پروتئین و ویتامین D هستند که به بهبود سلامتی استخوان‌ها کمک می ‌کنند.
 • غلات و نان سبوس‌دار : غلات و نان سبوس ‌دار حاوی فیبر هستند که به هضم بهتر غذا کمک می‌ کنند.
 • آب : مصرف آب به میزان کافی در دوره نقاهت جراحی بینی بسیار مهم است تا بدن شما هیدراته شود و به بهبود سریعتر شما کمک کند.

به هر حال ، قبل از تغییر در رژیم غذایی خود ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید رژیم غذایی مناسبی را برای خود تعیین کنید.

ورزش مناسب بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی ، بهتر است فعالیت‌های ورزشی سبک را انجام دهید تا از زخم‌های جراحی بهبود یابید. ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، یوگا ، تنفس عمیق ، شنا و بدنسازی سبک می ‌توانند برای شما مناسب باشند. اما بهتر است قبل از شروع هرگونه فعالیت ورزشی ، با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید برنامه ورزشی مناسبی برای خود تعیین کنید. همچنین ، در طول فعالیت ورزشی بعد از جراحی بینی ، به بدن خود گوش دهید و در صورتی که درد یا علائم دیگری احساس کردید ، فوراً فعالیت را متوقف کنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

مواردی که ریسک جراحی بینی را کاهش می دهند ؟

برخی از مواردی که می‌ توانند ریسک جراحی بینی را کاهش دهند عبارتند از :

 • انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه : انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه می ‌تواند به شما کمک کند تا ریسک جراحی بینی را کاهش دهید.
 • انجام تست ‌های پیش جراحی : انجام تست‌ های پیش جراحی می ‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که شرایط جسمانی شما برای جراحی مناسب هستند.
 • رعایت دستورات پس از جراحی : رعایت دستورات پس از جراحی می ‌تواند به شما کمک کند تا از عوارض جانبی جراحی جلوگیری کنید.
 • انجام تحقیقات و مطالعات کافی : انجام تحقیقات و مطالعات کافی در مورد جراحی بینی و جراحان مختلف می ‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم درستی برای خودتان بگیرید.
 • اطمینان از اینکه شما واقعاً نیاز به جراحی دارید : در برخی موارد ، ریسک جراحی بینی ممکن است بیشتر از فواید آن باشد. بنابراین ، قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی بینی ، باید با پزشک خود مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که واقعاً نیاز به جراحی دارید.

جراحی بینی معمولا در چه محیطی انجام می شود ؟

جراحی بینی معمولا در محیط بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود. این جراحی ممکن است به صورت داخلی یا خارجی باشد و ممکن است با استفاده از بیهوشی کلی یا موضعی انجام شود. در هر صورت ، برای انجام جراحی بینی ، باید به یک متخصص جراحی بینی مراجعه کرده و برنامه ریزی شود.

چه راه هایی برای رساندن هزینه جراحی بینی به حداقل وجود دارد ؟

برای کاهش هزینه جراحی بینی ، می ‌توانید به روش‌های زیر توجه کنید :

 • انتخاب مرکز جراحی با هزینه کمتر : انتخاب یک مرکز جراحی با هزینه کمتر می‌ تواند به شما کمک کند تا هزینه جراحی بینی را کاهش دهید. اما در انتخاب مرکز جراحی ، باید به کیفیت خدمات و تجربه پزشکان نیز توجه کنید.
 • مقایسه قیمت ‌ها : قبل از تصمیم گیری برای جراحی بینی ، بهتر است قیمت‌های مختلف را در مراکز جراحی مختلف مقایسه کنید. این کار به شما کمک می ‌کند تا بهترین قیمت را پیدا کنید.
 • بیمه : برخی از بیمه ‌ها هزینه جراحی بینی را پوشش می‌ دهند. بنابراین ، اگر شما بیمه دارید ، بهتر است با شرکت بیمه ‌ای خود تماس بگیرید و از شرایط پوشش هزینه جراحی بینی خود آگاه شوید.
 • تخفیف ‌های ویژه : برخی از مراکز جراحی تخفیف ‌های ویژه برای بیماران خود ارائه می ‌دهند. اگر به دنبال کاهش هزینه جراحی بینی هستید ، بهتر است با مراکز جراحی مختلف تماس بگیرید و از تخفیف‌های ویژه آنها آگاه شوید.
 • پرداخت نقدی : برخی از مراکز جراحی تخفیف ‌هایی برای بیمارانی که هزینه جراحی را به صورت نقدی پرداخت می ‌کنند ، ارائه می ‌دهند. اگر می ‌توانید هزینه جراحی را به صورت نقدی پرداخت کنید ، می ‌توانید از این تخفیف‌ها بهره ‌مند شوید.

لازم به ذکر است که در هر صورت ، قبل از تصمیم گیری برای جراحی بینی ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از او در مورد روش ‌های مختلف جراحی و هزینه هر یک اطلاعات کاملی بگیرید.

چه پروسه هایی را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد ؟

پروسه ‌هایی که می‌ توان همزمان با جراحی بینی انجام داد ، به شرایط و نیازهای هر فرد و هر جراحی خاصی بستگی دارد. با این حال ، برخی از پروسه‌هایی که ممکن است همزمان با جراحی بینی انجام شوند عبارتند از :

 • جراحی افزایش سینه
 • جراحی لیفت صورت
 • جراحی لیفت چشم
 • جراحی لیپوساکشن
 • جراحی اصلاح گوش
 • جراحی اصلاح فک و صورت
با این حال ، هرگز قبل از انجام هر گونه پروسه ‌ای ، باید با پزشک خود مشورت کنید و از او بپرسید که آیا می ‌توانید همزمان با جراحی بینی این پروسه را انجام دهید یا خیر. همچنین ، باید به دقت دستورالعمل‌های پس از جراحی را دنبال کنید تا بهبودی سریع ‌تر و بهتری داشته باشید.

اهمیت عکس قبل و بعد در جراحی بینی ؟

عکس قبل و بعد از جراحی بینی برای ارزیابی نتایج جراحی بسیار مهم است. با مقایسه عکس ‌های قبل و بعد از جراحی ، پزشک می ‌تواند بهترین روش جراحی را برای هر بیمار انتخاب کند و نتایج جراحی را ارزیابی کند. همچنین، با داشتن عکس قبل و بعد ، بیمار می ‌تواند تغییراتی که در بینی ایجاد شده است را مشاهده کرده و با مقایسه آن ‌ها ، بهترین تصمیم را در مورد جراحی بعدی خود بگیرد. در کل ، عکس قبل و بعد از جراحی بینی برای ارزیابی نتایج جراحی بسیار مهم است و به هر بیماری که تصمیم به جراحی بینی دارد ، توصیه می ‌شود که این عکس‌ها را در اختیار پزشک خود قرار دهد.

چه تاییدیه هایی را باید قبل از جراحی بینی دریافت کنیم ؟

قبل از جراحی بینی ، باید تاییدیه های زیر را دریافت کنید :
تست های خون : برای بررسی سطح هورمون ها ، ایمنی بدن و همچنین بررسی هرگونه عفونت قبل از جراحی بینی ، تست های خون لازم است.
 • آزمایش اکسیژن خون : این آزمایش برای بررسی سطح اکسیژن خون در بدن و همچنین بررسی هرگونه مشکل در تنفس قبل از جراحی بینی انجام می شود.
 • آزمایش ادرار : برای بررسی هرگونه عفونت در مجرای ادراری و همچنین بررسی سطح کلیه ها ، آزمایش ادرار لازم است.
 • آزمایش قند خون : برای بررسی سطح قند خون و همچنین بررسی هرگونه مشکل در متابولیسم قند ، آزمایش قند خون لازم است.
 • آزمایش تصویربرداری : برای بررسی دقیق تر ناحیه بینی و همچنین بررسی هرگونه مشکل در ساختار بینی ، آزمایش تصویربرداری مانند CT Scan و MRI لازم است.
 • مشاوره با پزشک تخصصی : قبل از جراحی بینی، باید با پزشک تخصصی مشاوره کنید و تمامی سوالات و مشکلات خود را با او مطرح کنید.
توصیه می شود که قبل از جراحی بینی ، با پزشک خود در مورد تاییدیه های دقیقی که باید دریافت کنید ، صحبت کنید.

تکنولوژی چه نقشی در جراحی بینی دارد ؟

تکنولوژی در جراحی بینی نقش مهمی ایفا می ‌کند. از جمله استفاده از سیستم های تصویربرداری مانند رادیوگرافی و CT اسکن برای تشخیص و بررسی دقیق مشکلات بینی استفاده می ‌شود. علاوه بر این ، از روش ‌های جراحی تلفیقی با استفاده از لیزر و ابزارهای جدیدتر بهره برده می ‌شود که در دقت و عملکرد عمل جراحی تاثیر گذار هستند. همچنین ، استفاده از روبات ها و سیستم های رباتیکی در بعضی از جراحی های بینی نیز مشاهده می شود.

مهمترین آزمایشات قبل از جراحی بینی کدامند ؟

قبل از جراحی بینی ، چندین آزمایش مهم وضروری وجود دارد که به منظور ارزیابی و آماده‌ سازی بیمار برای عمل انجام می ‌شوند. تعداد و نوع آزمایشات ممکن است بسته به شرایط و توصیه‌ های پزشک معالج متفاوت باشد. اما در برخی موارد عمومی ‌ترین آزمایشات عبارتند از :

 • آزمایش خون و تست ‌های شیمیایی : شامل آنالیز خون کامل (CBC)، میزان هموگلوبین و هماتوکریت ، تعداد سلول ‌های سفید خون و پلاکت ، آزمایش کلیه و کبد و سایر تست ‌های شیمیایی مربوط به عملکرد بدن است.
 • آزمایشات خون فشار : به منظور ارزیابی فشار خون قبل و حین جراحی و بررسی وجود هرگونه مشکل قلبی.
 • آزمایش تنفسی : این آزمایش به ‌منظور بررسی عملکرد ریه و تشخیص مشکلات تنفسی صورت می ‌گیرد.
 • آزمایش‌ های عفونی : شامل آزمایش بررسی عفونت ‌های مربوط به بدن مثل سیفیلیس ، آلزایمر و آزمایش ویروس شناسی (اگر در دستگاه نفوذ گری مثل بزاق یا خون دستی نیاز به استفاده‌ ای از این دستگاه‌ هاست).

این آزمایشات ، جزییات بیشتر می ‌تواند بسته به شرایط و نیازهای هر فرد در حالت معمول یا عدم معمول متفاوت باشد. همواره توصیه می ‌شود با پزشک خود صحبت کنید و از او در مورد تمامی آزمایشات لازم قبل از جراحی می ‌پرسید.

نکات مهم هفته اول قبل از جراحی بینی ؟

قبل از جراحی بینی برخی نکات مهم هستند. در هفته اول قبل از جراحی بینی ، می ‌توانید اقدامات زیر را در نظر بگیرید :

 • مشاوره با پزشک : قبل از جراحی ، مشاوره کامل با پزشک خود را داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هر گونه سوالی که درباره جراحی دارید مطرح شود و تمام جوانب فرآیند را درک کنید.
 • تغذیه سالم : رژیم غذایی سالم و تغذیه بهینه را در هفته قبل از جراحی رعایت کنید. مصرف مواد غذایی سالم ، میوه‌ ها و سبزیجات ، آب کافی و جلوگیری از مصرف مواد غذایی آبدار قبل از عمل می ‌تواند به سلامتی و بهبود روند بهبودی کمک کند.
 • مصرف داروها : مصرف داروهایی که پزشک تجویز کرده است را رعایت کنید و همچنین از مصرف داروها و مکمل‌ هایی که ممکن است قبل از عمل نیاز پیدا کنید ، به پزشک اطلاع دهید.
 • قطع مصرف سیگار و الکل : قبل از جراحی بینی بهتر است مصرف سیگار و الکل را متوقف کنید ، زیرا این ها می ‌توانند عمل جراحی و روند بهبودی را تحت تأثیر قرار دهند.
 • برنامه ‌ریزی و استعداد : قبل از جراحی بینی ، برنامه ‌ریزی کنید و برای هفته‌ های پس از جراحی استعداد داشته باشید. آرایش صورت ، کارهای روزمره و تماس با پزشک حاضر در صورت لزوم ، از جمله استعداد‌هایی است که در هفته قبل از جراحی می ‌توانید انجام دهید.

اما بهتر است توصیه های جراح خود را بپرسید ، آنها بهتر می ‌دانند که اقدامات در هفته قبل از جراحی بینی بر اساس شرایط شما چه می ‌توانند باشند.

چرا بعد از جراحی بینی نباید غذاهای تند و داغ بخوریم ؟

بعد از عمل بینی ، پزشکان عموما توصیه می کنند که غذاهای تند و داغ نخورید. دلیل اصلی این توصیه این است که مصرف غذاهای تند و داغ ممکن است عوارضی مانند تحریک و التهاب بیشتر در منطقه بینی عمل شده ایجاد کند. هنگامی که بینی عمل شده است ، بافت ‌های داخلی حساس و زخمی می ‌باشند و احتمال ایجاد التهاب ، خونریزی و تورم افزایش میابد. غذاهای تند و داغ ممکن است این عوارض را تشدید کنند و فرآیند بهبودی را کند کنند.
پزشکان عموما توصیه می ‌کنند که بعد از عمل بینی ، غذاهای سرد و نرم مصرف کنید. این شامل مواد غذایی مانند سوپ ‌ها ، پوره‌ ها ، موسه‌ ها و غذاهای نیمه آب‌دار است. این نوع غذاها کمتر بافت بینی را تحریک می ‌کنند و ممکن است به عمل جراحی شما کمک کنند تا بهبودی سریع‌ تری داشته باشد.
در هر صورت ، بهتر است همیشه نظر پزشک خود را در مورد تغییرات رژیم غذایی و توصیه های خاص بعد از جراحی بینی را جویا شوید.

نقش ربات ها در جراحی بینی در آینده ؟

امکانات ربات ‌ها در جراحی بینی در آینده قابل توجهی است با پیشرفت تکنولوژی رباتیک و هوش مصنوعی ، امکانات جدیدی در حوزه پزشکی و جراحی بینی به وجود آمده است. برخی از نقش‌ هایی که ربات ‌ها می ‌توانند در جراحی بینی داشته باشند ، عبارتند از :

 • پشتیبانی در ایجاد تصاویر سه بعدی : ربات ‌ها می ‌توانند با استفاده از دستگاه های تصویربرداری پیشرفته ، تصاویر سه بعدی بینی بیماران را تهیه و به متخصصان جراحی بینی ارائه دهند. این تصاویر می ‌توانند بهترین راه حل‌ها را برای مشکلات بینی بیماران نشان دهند.
 • پشتیبانی در فعالیت ‌های جراحی : ربات ‌ها می ‌توانند در جریان عمل جراحی بینی حضور داشته باشند و از طریق دستگاه‌ ها و ابزارهای مجهز مشخصات جراحی را اندازه ‌گیری و یا خدمات فنی را ارائه دهند ، باعث کاهش خطاهای انسانی و افزایش دقت در جراحی می ‌شوند.
 • پشتیبانی در فرآیند بهبود و بعد از جراحی : ربات ‌ها می ‌توانند پس از عمل جراحی بینی در مراحل بهبود بیماران نیز کمک کنند. آنها می ‌توانند به بیماران در انجام تمرینات و حرکات فیزیوتراپی کمک کنند و مشخصات تغییرات درمانی را پیگیری کنند.

صرفا به عنوان یک فرضیه در مورد آینده صحبت کردم و همچنین باید توجه داشته باشیم که چالش ‌های فنی و اخلاقی وجود دارد که می ‌تواند در پیشرفت روباتیک در جراحی بینی تأثیرگذار باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها