جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

در حال حاضر جراحی بینی ، طرفداران بسیاری اعم از زن و مرد دارد و روزانه تعداد زیادی از افراد تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیرند ؛ چرا که بینی مرکزی ترین عضو صورت بوده و نسبت به دیگر اعضا در مرکز توجه قرار گرفته و این موضوع سبب می شود تاثیر به سزایی در زیبایی چهره داشته باشد ؛ امروزه نیز با افزایش زیبایی طلبی ، بسیاری از افراد به دنبال زیباتر شدن می باشند و اقدام به انجام این جراحی های زیبایی صورت به خصوص جراحی زیبایی بینی می کنند.

 

جراحی زیبایی بینی

 

هدف از انجام جراحی بینی چیست ؟

هدف افراد از انجام جراحی بینی ، دست یابی به بینی ای بی نقص ، چهره ای زیبا و متفاوت با چهره ی قبلی می باشد ؛ هیچ یک از افراد تمایل ندارد پس از انجام جراحی زیبایی بینی به آنچه که دوست دارند برسد ، بنابراین زمانی که نتیجه عمل زیبایی بینی عکس انتظارتشان باشد ، حال خوبی نخواهند داشت ؛ از این رو افراد در حین انتخاب جراح بینی باید بسیار دقت کرده و بهترین جراح بینی را جهت انجام عمل زیبایی بینی انتخاب کنند ؛ چرا که جراح بینی یکی از تاثیر گذارترین عوامل در نتیجه جراحی بینی می باشد.

لازم به ذکر است بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت می باشد که علاوه بر تاثیر آن در زیبایی چهره ، عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و بروز کوچک ترین اختلال در این عضو می تواند سبب بروز مشکلاتی بسیاری شود .
در بسیاری از مواقع بینی افراد علاوه بر مشکلات ظاهری ، مشکلاتی دیگری هم چون پولیپ ، انحراف تیغه بینی ، بزرگی شاخک های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره نیز دارد ؛ در این زمان علاوه بر رفع مشکلات ظاهری بینی باید دیگر مشکلات آن نیز برطرف شود.

 

 

جراحی زیبایی بینی با لیزر

در حال حاضر انجام جراحی بینی با لیزر ، موضوع داغی است که بر سر زبان ها افتاده و مطالب بسیاری در این باره شنیده می شود ؛ در بسیاری از مطالب دیده ایم که گفته می شود انجام جراحـی زیبایی بینی با لیزر بدون بیهوشی و خونریزی.

اما آیا این موضوع حقیقت دارد ؟!

هر چند لیزر کابرد وسیعی در عرصه پزشکی دارد ، اما در این باره باید بگوییم که جراحی بینی با لیزر تنها جنبه تبلیغاتی داشته و صرفا برای جلب توجه است ؛ چرا که انجام جراحی بینی نیازمند تغییر در غضروف ، استخوان و پوست بینی می باشد که با لیزر امکان پذیر نیست.

 

جراحی زیبایی بینی

 

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بینی

  • کسانی که از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل می باشند.
  • افرادی که از انجام جراحـی زیبایی بینی ، توقع معجزه نداشته و انتظارات واقع بینانه دارند.
  • افرادی که سن رشد آن ها تکامل یافته است ، چرا که قبل از پایان سن رشد نباید جراحی بینی صورت گیرد.
  • افرادی که کیفیت پوست بینی آن ها مناسب است.

انواع بینی

بینی افراد را می توان در سه دسته بینی های گوشتی ، استخوانی و غضروفی قرار داد ؛ که هر یک از آن ها ویژگی های مخصوص به خود را داشته و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود نتایج متفاوتی از جراحـی زیبایی بینی دریافت خواهند کرد.

از ویژگی بینی های گوشتی ، می توانیم به مواردی هم چون پوست ضخیم ، نوک پهن ، غضروف ضعیف و غیره اشاره کنیم.

افرادی که بینی آن ها استخوانی است دارای قوز یا برآمدگی ، پوست نازک و غضروف محکم می باشند.

بینی های نیمه غضروفی ، در بین بینی های استخوانی و گوشتی قرار می گیرند ؛ چرا که ویژگی هر دو آن ها را دارند.

 

 

جراحی بینی استخوانی

همانطور که گفته شد پوست نازک ، یکی از ویژگی بینی های استخوانی است ، لازم به ذکر است یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در نتیجه جراحـی زیبـایی بینـی ، پوست بینی می باشد ؛ به علت وجود پوست نازک در بینی های استخوانی افرادی که بینی آن ها در این دسته قرار می گیرد گزینه مناسبی برای انجام هر نوع مدل جراحی بینی می باشد و هم چنین می توان تغییرات گسترده ای را بر روی آن ها اعمال کرد ؛ از این رو ، این افراد بهترین نتیجه را از جراحـی زیبایی بینی دریافت می کنند.

عمل جراحی بینی گوشتی

افرادی که بینی آن ها گوشتی است ، به علت وجود پوست ضخیم بینی نمی توان تغییرات بسیاری را بر روی بینی آن ها اعمال کرد ؛ از این رو توصیه می شود آن ها جراحی بینی طبیعی انجام دهند ، چرا که در جراحی بینی طبیعی تنها ایرادات بینی بر طرف شده و تغییرات بسیاری بر روی بینی اعمال نمی شود.

هزینه جراحی زیبایی بینی

قیمت جراحی زیبایی بینی ، بسته به پارامتر های گوناگونی متغیر می باشد ، به همین علت برای تعیین هزینه نهایی جراحی بینی بیمار ابتدا باید تحت معاینه جراح بینی قرار گیرد ، پس از معاینه هزینه نهایی جراحی بینی او مشخص می گردد.

 

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها