جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع مختلف فرم بینی است که در اصطلاح به آن جراحی بینی به فرم عروسکی گفته شده و در میان خانم ها ، از طرفداران زیادی برخوردار است.

تاثیر عمل عروسکی - دکتر مجتبی میرزاده

ویژگی های جراحی بینی فانتزی

بینی هایی که به فرم فانتزی جراحی می شوند بعد از عمل ویژگی های زیر را خواهند داشت:

 • وجود قوس بر روی پل بینی : یکی از ویژگی های بارز بینی های فانتزی داشتن قوس است.
 • کوچک بودن : با انجام جراحی بینی فانتزی ، سایز بینی تا حد زیادی کاهش می یابد.
 • سربالا شدن: نوک بینی با عمل بینی فانتزی تا حد زیادی بالا می رود به طوریکه فاصله بین لب بالا و نوک بینی حدوداً 100 تا 105 درجه خواهد بود.

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی

افرادی که دارای شرایط زیر هستند بهترین کاندیدا برای عمل بینی فانتزی می باشند:

افرادی که به بیماری خاصی ابتلا ندارند

برای اینکه در حین انجام جراحی بینی مشکل خاصی برای بیمار پیش نیامده و بعد از آن فرد دچار عوارض خاصی نشود لازم است تا سابقه ابتلا به بیماری های مزمنی همچون لوپوس را نداشته باشد.

از لحاظ روحی در شرایط مساعدی قرار داشته باشد

بیمارهایی که افسرده بوده و به اشتباه گمان می کنند جراحی بینی موجب بهبود وضعیت آن ها خواهد شد، افرادی که وسواس داشته و مدام در حال بررسی تقارن اعضای بدن خود هستند و اشخاصی که دچار اختلال بدشکل پنداری می باشند به هیچ عنوان کاندید مناسبی برای جراحی بینی نمی باشند.

افرادی که کمال گرا نیستند

افراد ایده آل گرا و کمال طلب از هرکاری انتظار بی نقص ترین نتایج را دارند و از آن جا که جراحی بینی موجب ایجاد یک بینی بی نقص مطلق نشده و موجب بهبود نسبی آن خواهد شد برای آن ها مناسب نبوده و نمی تواند رضایت شان را جلب کند.

اشخاصی که به دنبال شبیه سازی نیستند

برخی از افراد بدون در نظر گرفتن حساسیت زیاد بینی و محدودیت هایی که نوع بینی و ویژگی های آن در فرم دهی این عضو ایجاد می کند از جراح می خواهند که بینی شان را دقیقاً شبیه به شخصی دیگر جراحی کند که امکان پذیر نیست.

اشخاصی که به مصرف دخانیات و مشروبات الکلی اعتیاد ندارند

مصرف نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند، مصرف سیگار، قلیان و به طور کلی مواد نیکوتین دار در روند بهبودی فرد اختلال ایجاد می کند لذا فردی که برای عمل بینی اقدام می کند باید قادر به کنار گذاشتن مصرف این مواد به مدت 2 هفته قبل از جراحی بینی باشد.

دیگر کاندیداهای جراحی بینی

 • خانم هایی که باردار نبوده و در دوران شیردهی قرار ندارند.
 • افرادی که به مواد بیهوشی حساسیت ندارند.
 • اشخاصی که پوست بینی آن ها کیفیت لازم را دارد.
 • دخترانی با 16 سال تمام و پسرانی که 17 سالگی را به اتمام رسانده و به بلوغ جسمی رسیده اند.

نکاتی در رابطه با جراحی بینی فانتزی

در ذیل نکاتی را آورده ایم که آگاهی از آن ها پیش از جراحی بینی فانتزی لازم بوده و موجب رضایت بیشتر شما از نتیجه این جراحی زیبایی بینی می شود:

بینی گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد

لازمه جراحی بینی به فرم فانتزی این است که اولاً بینی استخوان و غضروف های مستحکمی داشته باشد تا بتوان بر روی آن تغییراتی همچون قوس زیاد را اعمال کرد و ثانیاً پوستی نازک داشته باشد تا تغییرات و ظریف کاری های ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده باشند.

بینی های گوشتی را به دلیل عدم وجود ویژگی های ذکر شده نمی توان به فرم فانتزی جراحی نمود و این به میزان مهارت و تجربه جراح بینی ارتباطی ندارد.

جراحی بینی عروسکی برای آقایان مناسب نیست

جذابیت چهره یک مرد به استخوانی بودن صورت اوست که موجب قوی به نظر رسیدن وی می شود با جراحی بینی فانتزی و کوچک شدن بینی از میزان جذابیت آقایان کم خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی به افرادی که صورت هایی بزرگ دارند پیشنهاد نمی شود

جراحی بینی زمانی منجر به درخشان ترین نتایج خواهد شد که بیشترین تناسب را با اجزای صورت داشته باشد، بدیهی است که یک بینی فانتزی ظریف به هیچ عنوان با صورتی بزرگ و اجزای درشت تناسب نخواهد داشت.

اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است سراغ جراحی بینی فانتزی نروید

زیاد بودن فاصله میان بینی و لب از زیبایی افراد می کاهد بنابراین اگر بینی شما فاصله زیادی با لب تان دارد بهتر است از انجام عمل بینی فانتزی خودداری کنید زیرا انجام این جراحی موجب بالاتر رفتن نوک بینی و در نتیجه تشدید این فاصله خواهد شد.

اصرار به کوچک شدن زیاد بینی نکنید

کوچک شدن بیش از حد بینی و سوراخ های آن ممکن است موجب ایجاد مشکلات زیادی همچون سخت شدن نفس کشیدن برای فرد شود.

جراحی بینی فانتزی - دکتر میرزاده

توصیه های بعد از جراحی بینی عروسکی

خندیدن و خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی فانتزی

خمیازه کشیدن نوعی عمل غیرارادی بوده و موجب درگیری سوراخ های بینی و عضلات صورت می شود. با اینکه خمیازه کشیدن پس از عمل بر نتیجه جراحی تاثیر چندانی نمی گذارد اما توصیه دکتر مجتبی میرزاده به بیماران این است که خمیازه های خود را طی 2 هفته ابتدایی بعد از عمل کنترل نمایند.

خندیدن اما با خمیازه کشیدن متفاوت بوده و افراد باید بر خنده های خود کنترل بیشتری داشته باشند زیرا با خندیدن نوک بینی به سمت پایین خم شده و پره های آن به اطراف کش می آید که این امر موجب حرکت غضروف ها و استخوان های فیکس نشده بینی می شود.

همچنین این امکان وجود دارد که بخیه ها سریع تر از زمان مقرر باز شده و شکاف های جراحی به درستی جوش نخورند. در چنین شرایطی زخم ها دچار عفونت شده و نتیجه جراحی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

طرز خوابیدن بعد از عمل بینی فانتزی

شب اول پس از جراحی بینی برای بیشتر بیماران به خصوص افرادی که عادت به خوابیدن به پهلو دارند به سختی سپری خواهد شد. لازم است تا افراد به مدت 1 هفته به پشت خوابیده و زیر سرشان را با گذاشتن دو بالشت در زیر آن بالاتر از سطح بدن شان قرار دهند. تنفس در این وضعیت راحت تر صورت گرفته، از ایجاد لخته های خون جلوگیری شده، کبودی و تورم کاهش خواهد یافت.

جراحی بینی فانتزی - دکتر مجتبی میرزاده

تغذیه بعد از عمل بینی فانتزی

این احتمال وجود دارد که روده های تان بعد از جراحی همچون گذشته عمل نکرده و به یبوست مبتلا شوید. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید طی روزهای ابتدایی پس از جراحی غذاهای کاملاً نرم و آبکی همچون فرنی و سوپ میل نمایید.

رفته رفته و به مرور می توانید اقدام به خوردن غذاهای سفت تری همچون ژله، پوره سیب زمینی، بستنی و اسموتی کنید.

بعضی خوراکی ها بر روند بهبودی شما تاثیر مثبت و برخی دیگر تاثیر منفی می گذارند. برای آگاهی از این موارد می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت مراجعه کنید.

استفاده از چسب بینی

یکی از واجبات مراقبت های پس از عمل، چسب زدن بینی می باشد با این کار بینی بهتر فرم گرفته، پوست به استخوان و غضروف می چسبد و در روند کاهش تورم تسریع ایجاد می شود.

مدت زمان استفاده از چسب بینی به نوع بینی و فاکتورهای دیگری همچون صلاحدید پزشک بستگی داشته و به طور کلی 6 ماه می باشد.

 • همچنین باید از انداختن سر به سمت پایین، انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری نمایید.

قبل و بعد از عمل - دکتر میرزاده

مزایای جراحی بینی فانتزی

در واقع ، اصطلاح جراحی بینی فانتزی یا رینوپلاستی فانتزی معمولاً به جراحی بینی اشاره دارد که افراد آن را به منظور تغییر شکل بینی با ایده‌ها و آرزوهای خود انجام می‌ دهند. در این مطلب ، به برخی از مزایای جراحی بینی فانتزی اشاره می ‌شود:

ارتقاء ظاهری : یکی از اصلی ‌ترین دلایل انجام جراحی بینی فانتزی ، بهبود ظاهری و شکل بینی است. افراد ممکن است از این جراحی برای دستیابی به یک شکل بینی هماهنگ با سبک زندگی یا ایده‌های زیبایی شخصی خود استفاده کنند.

افزایش اعتماد به نفس : تغییر شکل بینی می ‌تواند به افراد کمک کند تا احساس بهتری از خود پیدا کنند و اعتماد به نفس بالاتری به دست آورند. این احساس بهبود یافته از زندگی اجتماعی و حرفه ‌ای آنان نیز تأثیر می ‌گذارد.

توازن و هماهنگ بیشتر : اگر شکل بینی با سایر اجزای صورت همخوان نباشد ، انجام جراحی بینی فانتزی می ‌تواند به توازن و هماهنگ بیشتر صورت کمک کند تا به نتیجه ‌ای زیبا تر و جذاب ‌تر برسد.

تصحیح مشکلات تنفسی : جراحی بینی عروسکی در صورتی که توسط پزشکی حاذق انجام شود ، می ‌تواند علاوه بر زیبایی ، به تصحیح مشکلات تنفسی مانند دیواره‌های بینی منحرف یا تورم مزمن کمک کند تا داوطلب از بهبود عملکرد تنفسی برخوردار شود.

تغییرات در سبک زندگی : برخی افراد از جراحی بینی به عنوان یک فرصت برای تغییرات مثبت در سبک زندگی استفاده می ‌کنند. این تغییرات ممکن است باعث افزایش توجه به سلامت و آرایش شخصی شود. مهم است که هر کسی که به جراحی بینی فانتزی فکر می‌ کند ، انتظارات و اهداف خود را با پزشک انتخابی خود در میان بگذارد. همچنین ، انجام جراحی بینی فانتزی نیازمند تحقیقات دقیق و انتخاب پزشک ماهر و متخصص در این حوزه است.

هزینه جراحی بینی فانتزی

تعیین هزینه دقیق برای این جراحی زیبایی به موارد بسیاری همچون هزینه دارو و کلینیک، دستمزد پزشک که با توجه به تخصص او مشخص می شود، میزان ایرادات بینی و غیره بستگی دارد و بدون بررسی دقیق بیمار امکان پذیر نیست.

چرا رینوپلاستی فانتزی به یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی بینی تبدیل شده است؟

جراحی بینی فانتزی، بر خلاف الگوهای رایجی که در بینی‌های افراد مختلف مشاهده می‌شود، به توسعه طرح‌های جراحی از منظر زیبایی می‌پردازد. این روش، از پل تا نوک بینی را درمان می‌کند و بسیار دقیق و ظریف است که بر اساس معیارها و اندازه‌گیری‌های دقیق طراحی می‌شود. همه این عوامل، عوامل کلیدی برای دستیابی به یک بینی طبیعی و دارای انحنا پس از انجام عمل محسوب می‌شوند.

این عمل، به شما یک ساختار سه بعدی برای صورت می‌دهد. با انجام جراحی بینی فانتزی، می‌توانید یک بینی و خط بینی طبیعی با بیشترین تطابق و تناسب با صورت خود داشته باشید. علاوه بر این، ساختار صورت شما از صافی به شکل‌دهی محدب تغییر کرده و زیبا و سه بعدی به نظر می‌رسد.

جراحی فانتزی، یک طراحی اختصاصی سه بعدی را برای ارائه‌دهنده‌ی زیبایی خلق می‌کند. این روش جراحی از تکنیک‌های استاندارد که یک روش برای همه نوع بینی استفاده می‌کند، متمایز است و با استفاده از ایمپلنت‌ها و غضروف‌های خودی در هر قسمت از بینی، تغییرات چشمگیری را در آن ایجاد می‌کند.

چه نکاتی باید در نظر گرفته شود در جراحی بینی فانتزی؟

بافت غضروفی قوی و پوست نازک، برای دستیابی به نتایج بهتر در جراحی بینی با الگوی فانتزی، اهمیت دارد. این دو ویژگی که غضروف قوی و پوست نازک هستند، از ویژگی‌های بینی استخوانی هستند؛ بنابراین، اگر بینی شما استخوانی است و مدل موردنظرتان یک مدل فانتزی است، با توجه به تطابق این مدل با سایر ویژگی‌های صورتتان، می‌توانید یک بینی فانتزی زیبا داشته باشید.

مدل بینی فانتزی، برای ظرافت‌های خاصی شناخته می‌شود که معمولاً برای صورت خانم‌ها مناسب است و دارای ویژگی‌های خاص دیگری نیز است. بیشتر این مدل‌ها، برای صورت آقایان جلوه زیبایی خاصی ایجاد نمی‌کنند. یکی از ویژگی‌های بینی فانتزی، کوچک بودن آن است. پزشک در کوچک کردن اندازه سوراخ‌ها و تیغه بینی به گونه‌ای عمل می‌کند که مشکلی در فرایند تنفس ایجاد نشود.

مدل بینی فانتزی، معمولاً دارای زاویه‌ای بین لب و بینی است که به مقایسه با سایر مدل‌های بینی، بازتر است. این زاویه باید به اندازه‌ای باشد که بینی به شکل طبیعی نشان داده شود و بالا بودن آن به اندازه‌ی زیاد، باعث بدشکلی بینی نشود. این زاویه معمولاً بین 100 تا 105 درجه است.

آیا آقایان می‌توانند برای جراحی بینی به روش عروسکی مناسب باشند؟

در دنیای مد و زیبایی، همه چیز ممکن است و برخی آقایان را مشاهده می‌کنیم که به دنبال داشتن بینی‌ با مدل عروسکی هستند. اما اگر به زوایای طبیعی زیبایی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که ویژگی‌های صورت آقایان اغلب با ویژگی‌های زنانه که برای مدل عروسکی استفاده می‌شود، متفاوت است و این باعث بروز ناهماهنگی در نتیجه می‌شود.

بسیاری از آقایان هنگام مراجعه به جراح زیبایی، تأکید می‌کنند که می‌خواهند بینی طبیعی و ویژگی‌های مردانه خود را حفظ کنند. اما جراحی بینی به روش عروسکی نمی‌تواند این خواسته را به خوبی برآورده کند. بنابراین ؛ برای آقایان، جراحی بینی با استفاده از مدل عروسکی ایده‌آل نبوده و توصیه نمی‌شود.

چگونه می‌توان تورم را پس از جراحی بینی فانتزی کنترل کرد؟

دستورالعمل‌های پزشک را با دقت اجرا کنید. هر بیمار شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد و پزشک می‌تواند دستورالعمل‌هایی را مناسب شرایط شما مشخص نماید.

 • از مصرف داروهای رقیق‌ کننده خون خودداری کنید. حفظ شرایط بدن در سطح استاندارد و اجتناب از هر چیزی که ممکن است فرایند بهبود را مختل کند، می‌تواند در کاهش تورم و بهبود سریع ‌تر وضعیت موثر باشد.
 • اگر می‌خواهید مکمل‌ مصرف کنید، حتماً از جراح خود سوال کنید.
 • از کمپرس یخ بهره ببرید. در طول روز، چندین بار کمپرس یخ را بر روی منطقه مورد نیاز قرار دهید.
 • سعی کنید سرتان را بالا نگه دارید، به‌ ویژه در حین استراحت.
 • از مصرف سیگار خودداری کنید.
 • صبور باشید ، تورم بخشی از فرایند بهبود پس از جراحی است و برای رفع آن، صبر لازم است.

 

عمل بینی فانتزی

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها