جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی چیست؟ بینی هایی که دارای پوستی نازک بوده و استخوان و غضروف از زیر آن کاملا مشهود باشد را بینی های استخوانی می گویند. جراحی زیبایی بینی استخوانی به دلیل وجود همین نازکی پوست به مراتب از جراحی بینی های گوشتی آسان تر می باشد. روی بینی های استخوانی معمولا برآمدگی و قوز وجود دارد که می تواند دلیل آن ژنتیک فرد باشد یا در اثر ضربه ایجاد شده باشد. برای حل این مشکل با جراحی بینی استخوانی در تهران می توانید به دکتر سید مجتبی میرزاده مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

افراد دارای بینی های استخوانی معمولا بخاطر اصلاح این قوز و برآمدگی دست به جراحی زیبایی بینی می زنند. رفع انحراف و پولیپ نیز از دیگر علل تن دادن به عمل جراحی در این افراد می باشد.

انواع روش های جراحی بینی استخوانی :

در بالا با تعریف و اهداف عمل بینی استخوانی تا حدودی آشنا شدیم. اکنون با روش های عمل بینی استخوانی آشنا خواهیم شد:

عمل رینوپلاستی باز : این عمل به گونه ای انجام می ‌گیرد که تیغه و پره های بینی برش خورده و جراح بینی با تسلط کامل بر روی جزئیات بینی فرد می تواند تغییرات مورد نیاز را ایجاد نماید.

عمل بینی به روش بسته : در این نوع روش، جراح بینی بدون برش روی تیغه بینی و فقط با برش های داخلی تغییرات لازم را روی بینی فرد بیمار انجام می دهد.

همه این روش ها برای جراحی بینی استخوانی در تهران ا مراجعه به دکتر سید مجتبی میرزاده قابل انجام به بهترین شکل ممکن می باشد.

 

 

مزیت ها و مشکلات جراحی بینی به روش باز و بسته :

برتری که در جراحی بینی به روش باز نسبت به جراحی بینی به روش بسته وجود دارد این است که در روش باز دقت و تسلط جراح بینی به جراحی بیشتر است. در مقابل برتری که عمل بینی بسته نسبت به عمل بینی باز دارد این است که علاوه بر این که هیچگونه علائم بریدگی روی بینی فرد بیمار دیده نمی شود، زمان عمل جراحی بینی نیز کمتر بوده، تورم در صورت فرد بیمار کمتر و روند بهبودی نیز سریع تر اتفاق می افتد.

البته این که کدام روش برای بیمار مناسب تر است توسط پزشک و نسبت به مشکلات بینی فرد بیمار انتخاب می ‌گردد. برای تشخیص این مورد در جراحی بینی استخوانی در تهران می توانید به پزشکان سراسر تهران مراجعه نمایید اما بهتر است به بهترین پزشک یعنی دکتر سید مجتبی میرزاده مراجعه کنید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

جراحی بینی  طبیعی

افرادی که برای جراحی بینی خود اقدام می کنند اغلب خواستار جراحی بینی طبیعی هستند. آن ها معمولا از پزشک خود می خواهند جراحی شان به گونه ای باشد که دیگران متوجه جراحی آن ها نشوند و اینگونه به نظر برسد که زیبایی بینی آن ها به صورت طبیعی بوده و عمل جراحی موجب آن نشده است! جهت انجام این امر می توانید برای جراحی بینی استخوانی به تهران بروید و به دکتر سید مجتبی میرزاده مراجعه نمایید.

هرچند برخی افراد دیگر نیز خواستار مدل عمل بینی عروسکی هستند. که البته در این مورد مطلبی که باید درنظر گرفته شود این است که مدل بینی عروسکی برای همه فرم صورت ها مناسب نبوده و اغلب این مدل بینی در صورت هایی با فرم گرد تناسب بیشتری دارد. این هدف نیز با مراجعه به دکتر سید مجتبی میرزاده برای انجام جراحی بینی استخوانی در تهران دست یافتنی می باشد.

درصد موفقیت عمل بینی استخوانی

افرادی که خواستار عمل بینی هستند باید قبل از انجام این عمل دیدگاه صحیحی نسبت به آن داشته باشند تا در نهایت نسبت به نتیجه کار توقعات غیر واقعی نداشته باشند. معمولا درصد موفقیت جراحی بینی استخوانی و دستیابی به نتیجه مورد انتظار بیمار در این نوع بینی ها نسبت به بینی های گوشتی بیشتر است و علت آن نیز نازکتر بودن پوست بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی می باشد. زیرا تغییرات ایجاد شده روی جزئیات بینی از زیر پوستی نازک به مراتب قابل رویت تر از پوستی ضخیم می باشد.

البته این موضوع نیز نباید فراموش شود که چنانچه نقص کوچکی در کار جراح وجود داشته باشد، همین نازک بودن پوست می تواند آن را کاملا نمایان کند و به همین علت باید به هنگام انتخاب پزشک تحقیقات کامل انجام داده و جراحی را انتخاب کنید که از مهارت و تجربه بالا برخوردار باشد و در کارنامه کاری خود عمل هایی مشابه با نتایج مطلوب داشته باشد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

عوارض بعد از جراحی بینی استخوانی

همانطور که پس از انجام همه جراحی ها عوارض و خطرهایی وجود دارد، عمل بینی نیز شامل عوارضی است که به برخی از آن ها می پردازیم:

شایع ترین عارضه ای که بعد از جراحی بینی برای بیمار به وجود می آید کبودی و تورم است که زمان بهبودی این کبودی و تورم نسبت به میزان مراقبت ها و رسیدگی شخص بیمار از خود، متفاوت است.

عوارض دیگری که ممکن است پس از جراحی بینی استخوانی ایجاد گردد بی حسی، آسیب به عصب بینی، خونریزی، زخم داخل بینی، عفونت و عوارض بعد از بیهوشی می باشد که با انتخاب یک جراح مجرب و ماهر می توان این عوارض را کاهش داد.

هزینه این پروسه

از دیگر سوال های ثابت و مورد اهمیت افرادی که خواستار جراحی بینی هستند هزینه جراحی بینی می باشد. اما باید بدانید که هزینه عمل زیبایی بینی بستگی به پارامترهای گوناگونی در افراد متفاوت می باشد و این امر در جلسات مشاوره حضوری و پس از معاینه توسط پزشک قبل از عمل زیبایی برای هر بیمار مشخص می گردد. در صورت که برای جراحی بینی استخوانیس در تهران به دکترسید مجتبی میرزاده مراجعه نمایید می توانید این پروسه را با کمترین هزینه انجام دهید.

 

بینی استخوانی چیست

به طور کلی بینی دو نوع دارد بینی گوشتی و استخوانی که برای هر کدام روشی مد نظر گرفته شده تا عمل انجام شود مانند جراحی بینی استخوانی که روشی برای عمل کردن آن نوع از بینی می باشد. بینی انسان به طور کلی از سه لایه متفاوت تشکیل شده است ، که عبارتند از :

 • لایه نخست : لایه ای نرم با بافت حساس که از پوست و عضلات تشکیل شده و برروی ساختار اصلی بینی قرار گرفته.
 • لایه دوم : ساختار اصلی بینی که از استخوان و غضروف ها تشکیل شده است و شکل اصلی بینی را تشکیل می دهد.
 • لایه آخر : این لایه در داخل بینی قرار دارد و از مخاط و پوست غشائی تشکیل شده است که پوشش درونی بینی فرد را شکل می دهند.

این که بینی از کدام نوع می باشد بر اساس همین موارد تشخیص داده می شود. یعنی هر نوع از بینی نوع بافت پوست و کلفتی متفاوت خود را دارد و حتی ساختار آنها با یکدیگر متفاوت است ، که با دسته بندی صحیح می توان آن ها را به دو نوع از بینی تقسیم نمود. خصوصیات هر بینی نیز تفاوت دارد به همین دلیلی برای هر نوع پروسه ای به خصوص در نظر گرفته شده است ، که جراحی بینی استخوانی و گوشتی نام دارند.

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی

 • اولین موردی که برای انجام این نوع از رینوپلاستی باید در نظر داشته باشید و انجام دهید این است ، که یک جراح مناسب و حرفه ای را بیابید تا برای انجام این عمل به او مراجعه کنید.
 • باید بعد از مشاوره گرفتن از پزشک به آنها عمل نمایید تا به بهترین نتیجه ممکن با کمترین مقدار ریسک و عوارض در جراحی بینی استخوانی دستیابید
 • به مدت دو هفته قبل از انجام پروسه از مصرف یکسری داروها مانند ایبوپروفن که توسط پزشک مشخص می شوند خودداری کنید
 • تا دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف هر گونه دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب کنید
 • توجه داشته باشید که نیاز دارید تمام اطلاعات مورد نیاز پزشک را در اختیار او قرار دهید و در صورت ابتلا به بیماری خاصی آن را به جراح خود اطلاع دهید
 • شب قبل از جراحی بینی استخوانی به حمام بروید ؛ زیرا تا مدتی نمی توانید استحمام کنید
 • جهت اینکه معده شما در حین عمل خالی باشد شب قبل از آن شام سبکی میل کنید و تا 6 الی 8 ساعت قبل از پروسه شکم خود را خالی نگهدارید
 • قبل از اینکه برای انجام پروسه به پزشک مراجعه کنید تمام آزمایشات مورد نظر پزشک را انجام دهید و نتیجه آن ها را به همراه داشته باشید تا به او ارائه نمایید
 • همچنین لازم به ذکر است ، که باید برای انجام عمل بینی یک ساعت زودتر در محل مورد نظر حاضر شوید و دو نفر از نزدیکان را به همراه داشته باشید تا شما را همراهی کنند و بعد از اتمام رینوپلاستی شما را یاری دهند
 • جراحی بینی استخوانی پروسه بسیار حساسی می باشد. بنابراین دقت داشته باشید تا فرد مناسبی را برای مراجعه انتخاب نمایید ؛ زیرا در صورت ایجاد مشکل حین پروسه امکان رخ دادن مشکلات اجتناب ناپذیری وجود دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها