جراحی پلک در تهران

چشم ها از نظر زیبایی شناسی مهم ترین عضو صورت بوده و به دلیل اینکه در ارتباط با دیگران تاثیر زیادی داشته و حالات روحی و خلقی افراد  را نشان می دهند از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند، در این مقاله دکتر مجتبی میرزاده به موضوع جراحی پلک پرداخته است پس با ما همراه باشید.

جراحی پلک در تهران - دکتر مجتبی میرزاده

جراحی زیبایی پلک

افتادگی پلک ها یکی از مشکلاتی است که با افزایش سن در افراد پدید آمده یا ممکن است به طور مادرزادی در آن ها وجود داشته باشد، دلیل آن هر چه که باشد بر زیبایی چشم ها تاثیر گذاشته، موجب پیر به نظر رسیدن فرد شده و از شادابی او خواهد کاست. جراحی پلک یکی از انواع متعدد جراحی های زیبایی است که با از بین بردن مشکلات موجود در پلک ها به گیرایی بیشتر چشم ها کمک می کند.

چه تغییراتی با افزایش سن در پلک ها ایجاد می شود؟

طبق گفته های دکتر میرزاده بهترین دکتر جراحی پلک تهران افزایش سن موجب ایجاد 4 تغییر اصلی در پلک فوقانی و نواحی اطراف آن می شود که عبارتند از:

 1. پوست پلک شل شده و افزایش می یابد.
 2. بافت عضلانی اضافی در پلک فوقانی زیاد می شود.
 3. موقعیت ابروها همزمان با افتادگی پلک پایین می آید.
 4. چربی های نواحی مختلف پلک بالا بیرون زده و حجیم می شوند.

باید گفت که این 4 تغییر در همه افراد به یک نسبت بروز نکرده و به همین دلیل میزان چربی و پوست اضافی حذف شده از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود.

جراحی پلک

مراحل جراحی پلک بالا 

پزشک برای انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی مراحل زیر را انجام می دهد:

 • طراحی و محاسبات

در این مرحله پزشک با توجه به اشراف کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد و با انجام محاسبات دقیق، محل برش که در چین های طبیعی پلک بوده و همچنین میزان پوستی که لازم است تا حذف شود را مشخص می نماید. بهترین جراح پلک در تهران یا دیگر شهر های ایران تغییرات را به گونه ای انجام می دهد که بعد از جراحی پلک فاصله زیر ابرو تا لبه مژه ها کمتر از 20 میلیمتر نباشد و به این ترتیب موجب برقرار ماندن زیبایی پلک ها شده و بسته شدن پلک ها را تضمین می نماید.

 • حذف پوست اضافی پلک فوقانی

در این مرحله بهترین دکتر جراحی پلک در تهران یا سایر شهر های ایران با رعایت استانداردهای لازم اقدام به برداشتن پوست اضافی می کند. لازم به ذکر است که در بسیاری از افراد برداشتن پوست به تنهایی برای ایجاد تغییرات لازم کافی است اما در برخی دیگر نیاز است تا مقداری از عضله پلک نیز برداشته شود.

 • جا به جایی و اصلاح بافت های چربی
 • بالا بردن و ثابت کردن ابرو

جراحی پلک

جراحی پلک پایین

پزشک برای عمل پلک پایین اقدام به برداشتن چربی های اضافی که منجر به پف آلودی زیر چشم ها و خواب آلود به نظر آمدن افراد شده اند نموده، بافت نگهدارنده پلک پایین را کشیده و آن را محکم می نماید.

هزینه جراحی پلک در تهران سال 1401 و 1400

بسیاری از افراد به دنبال عمل پلک ارزان بوده و به این نکته توجه ندارند که این میزان تبحر و تخصص پزشک است که منجر به رقم زدن نتایج درخشان از این عمل زیبایی می شود و باید بیشتر تمرکز خود را بر انتخاب یک پزشک حاذق متمرکز کنند. سعی کنید بدون در نظر گرفتن هزینه، پزشکی را انتخاب کنید که وجدان کاری، تجربه و تخصص زیادی داشته و به این ترتیب نتیجه بلفاروپلاستی را تضمین کنید.

در رابطه با قیمت بلفاروپلاستی باید گفت که هزینه قیمت جراحی پلک پایین در تهران به دلیل ریسک ها و سختی آن از هزینه جراحـی زیبایی پلک بالا بیشتر بوده و با توجه به فاکتورهایی همچون دستمزد پزشک، هزینه دارو، کلینیک و غیره تعیین می شود.

هدف از بلفاروپلاستی

اگر افتادگی یکی از پلک ها یا هر دو پلک ، مانع باز شدن کامل چشمان شما شود، بهتر است این عمل را انجام دهید. برداشتن بافت اضافی از پلك بالا توانایی بهبود بخشیدن دیدتان را افزایش می دهد. جراحی پلک ، چشمانتان را جوان تر و زیباتر می کند.

اگر یکی از موارد زیر را داشته باشید ، گزینه مناسبی برای انجام جراحی زیبایی پلک هستید :

 • اگر پلک های بالایی تان افتادگی دارد.
 • پوست های اضافی پلک بالایی تان دچار محدودیت دید می شود.
 • پوست اضافی در پلک پایین

لازم به ذکر است که همزمان با این جراحی می توان از چند عمل زیبایی دیگر از جمله لیفت ابرو، لیفت صورت و عمل های دیگر استفاده کرد.

جراحی پلک

عوارض احتمالی در جراحی پلک

پزشکان قبل از انجام هرگونه جراحی به مراجعه کنندگان خود درباره مزایا و معایب ، خطرات احتمالی و نحوه جراحی اطلاعات لازم را می دهند. بعضی از عوارض مانند واکنش به داروهای بیهوشی و لخته شدن خون در بیشتر عمل ها یکسان می باشد.

برخی از خطرات احتمالی جراحی پلک شامل موارد زیر است :

 • عفونت
 • خون ریزی
 • خشکی چشم
 • حساس و تحریک شدن چشم
 • مشکل در بستن چشم ها
 • آسیب به عضلات چشم
 • زخم
 • تغییر رنگ پوست
 • تاری موقت

بازگشت نتایج عمل پلک

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است این است که آیا امکان تغییر شکل و بازگشت نتایج جراحی پلک وجود دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم زمانی که در خصوص درست یا غلط بودن انتخاب روند جراحی زیبایی پلک تصمیم می گیرید ، باید به این موضوع نیز توجه کنید که با افزایش سن ، پلک های شما چه شکلی خواهند شد. عمل زیبایی پلک یک عمل ماندگار می باشد که شما می توانید سال های سال از نتایج آن لذت ببرید.

زمانی که پوست اضافه روی پلک برداشته می شود ، به هیچ عنوان دوباره رشد نخواهد کرد. سن شما با گذشت زمان افزایش پیدا می کند و سایر نواحی چهره شما شروع به شل شدن و افتادگی می کنند ، اما چشمانتان همچنان جوان ، شاداب ، با طراوت و زیبا به نظر خواهند رسید. بنابراین می توان گفت با انتخاب این درمان می توانید اثار افزاش سن و پیری را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید ، اما هرگز نمی توان آن را برای همیشه متوقف کرد.

جراحی پلک

ماندگاری نتایج عمل جراحی پلک

یکی از متداول ترین سوالاتی که در خصوص این عمل جراحی در جلسات مشاوره صورت گرفته با جراح پلک مطرح می شود مدت زمان ماندگاری نتایج است. پاسخ دکتر میرزاده بهترین دکتر جراحی پلک در تهران به این سوال این است که نتایج بلفاروپلاستی در صورتی که تمامی نکات مراقبتی بعد از عمل زیبایی پلک که در جلسات مشاوره گفته می شود ، رعایت شود و افراد یک سبک زندگی سالم را دنبال نمایند ، می توانند برای همیشه ماندگار باشند.

البته در این میان باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که پلک ها نیز همانند دیگر قسمت های بدن ، روند پیری خود را طی می نمایند.  اما با  انجام این عمل زیبایی ، سرعت روند افزایش سن تا حد بسیار زیادی کند می شود و نتایج برای مدت زمان طولانی به صورت طبیعی باقی می مانند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

قبل از بلفاروپلاستی از شما خواسته می شود که از استفاده موارد زیر خودداری کنید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • خوردن داروهای حاوی وارفارین ، آسپرین ، ایبوپروفن و ناپروکسن و سایر دارو ها یا مکمل های گیاهی که خون ریزی را افزایش می دهند.
 • دکتر میرزاد بهترین جراح پلک تهران به افرادی که قصد دارند جراحی پلک را در یزد یا دیگر شهر های ایران انجام دهند توصیه می کنند چند هفته قبل از عمل زیبایی بلفاروپلاستی مصرف دخانیات و الکل را کاهش دهید.
 • در صورت تصمیم به جراحی ، بهتر است از شخصی بخواهید که در روز عمل هم در بیمارستان و هم در منزل همراه شما باشد.

جراحی پلک

بیهوشی یا بی حسی موضعی در جراحی پلک

عمل جراحی زیبایی پلک چه در تهران اتفاق بی افتد و چه در دیگر شهر های ایران به صورت سرپایی انجام می شود. پزشک برای آرمش در طول عمل برایتان آرامبخش های وریدی تجویز و داروهای بی حسی را به پلکتان تزریق می کند.

جراحی پلک - دکتر میرزاده

دوره نقاهت جراحی پلک چقدر است؟

عمل زیبایی پلک فوقانی یا تحتانی پروسه هایی مشابه به هم بوده و هر دو از جمله عمل های سرپایی محسوب می شوند. این عمل تنها در کیس های نادر با بیهوشی کامل عمومی همراه می شود و تیم بیهوشی درصد زیادی از بیماران را با بی حسی موضعی برای فرآیند آماده می کنند. بنابراین عوارض بیهوشی بر طولانی شدن دوره نقاهت شما تاثیر نخواهد داشت. گذراندن دوران ریکاوری پس از عمل زیبایی پلک در تهران برای بازیابی مجدد سلامتی بسیار کوتاه است و تنها باید به مراقبت های بعد از عمل زیبایی پلک از جانب دکتر معالج شما توصیه می شوند اکتفا کنید تا با سهولت بیشتری طی شود. به طور مثال استعمال ضد آفتاب در هنگام در معرض آفتاب قرار گرفتن یا عدم اعمال فشار و خاراندن جای زخم ها و غیره. این مساله که چقدر زمان می برد تا زخم و اسکار ایجاد شده بر روی پلک بالا یا پایین، برطرف شود به ویژگی های پوستی فرد ارتباط دارد. برخی افراد پوستی دارند که مستعد بر جای ماندن زخم است و زمان بیشتر نیاز است صبر کنند تا آثار جراحی از پلک آن ها برطرف شود. به طور معمول پس از گذشت 2 الی 4 هفته تورم و خونمردگی ایجاد شده مرتفع می شود و فرد از همان روزهای نخستین می تواند به روال سابق خود برای انجام فعالیت های شخصی بازگردد.

نگرانی از جای بخیه ها

بخیه ظریف و ریز جراحی پلک بر روی خطوط طبیعی پلک ایجاد می شود بنابراین اگر به علت جای آن ها از انجام این عمل زیبایی سرباز می زنید؛ نگران نباشید. احتمال دیده شدن جای این برش ها پس از طی کردن دوره نقاهت به شدت پایین است و تنها برخی افراد که به درستی بایدها و نبایدهای بعد از عمل پلک را رعایت نکرده اند، ممکن است با درجاتی از ماندگاری اسکار در موضع مواجه شوند. از سویی دیگر نخ های مورد استفاده برای بخیه نیز جذبی بوده و نیاز به برداشتن آن ها نیست که به بافت ها آسیب احتمالی وارد نماید.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی پلک

برای اینکه به نتایج ایده آل و مطلوبی دست پیدا کنید ؛ پزشکی که انتخاب کرده اید به شما نکات مراقبتی را گوش زد خواهد کرد که در ادامه این مقاله به برخی از آنان اشاره خواهیم نمود:

 1. شب بعد از بلفاروپلاستی ، هر ساعت به مدت 10 دقیقه کمپرس یخ بر روی چشمانتان قرار دهید.
 2. درروز های بعد از آن ، 5 بار در روز از کمپرس یخ بر روی چشمانتان استفاده کنید.
 3. دکتر میرزاده بهترین دکتر جراحی پلک تهران توصیه می کنند پلك های خود را به آرامی تمیز نمایید و از پماد ها و قطره های تجویز شده در زمان مشخص استفاده کنید.
 4. به مدت یک هفته از شنا کردن و برداشتن وسایل سنگین اجتناب کنید.
 5. به مدت یک هفته از انجام فعالیت های شدید مانند ایروبیک و دویدن پرهیز شود.
 6. از کشیدن سیگار تا زمان بهبودی کامل خودداری کنید.
 7. از مالش چشم در این دوره خودداری شود.
 8. حداقل دو هفته بعد از جراحی از لنز های تماسی استفاده نکنید.
 9. برای محافظت از چشم و پلک ها از عینک های آفتابی تیره استفاده کنید.
 10. چند روز ابتدایی پس از عمل جراحی پلک در تهران یا دیگر شهر های ایران موقع استراحت سرتان را بالا نگه دارید.
 11. بهتر است از مصرف داروهای حاوی آسپرین ، مکمل های گیاهی و ویتامین ها پرهیز کنید.
 12. برای کاهش درد از مسکن های تجویز شده توسط پزشک مصرف نمایید.

موارد مهم ، باید و نبایدها بعد از جراحی پلک

بعد از اینکه عمل برروی شما انجام شد به یک اتاق مخصوص ریکاوری انتقال داده می شوید. در آن بخش مخصوص کارکنان آن مرکز درمانی شرایط شما را بررسی می نمایند تا هیچ مشکل خاصی نداشته باشید و در شرایط مناسب به سر ببرید. بعد از اینکه بررسی های لازم انجام شد و توانستند از سلامتی شما اطمینان حاصل کنند شما اجازه دارید تا به منزل بروید. بعد از جراحی به شکل موقت ممکن است موارد زیر را تجربه نمایید :

 • تار بودن بینایی به دلیل پماد نرم کننده ای که برروی آن مالیده شده
 • جمع شدن اشک در چشم ها
 • مقدار کمی حساسیت در چشم
 • پلک های پف کرده و بی حس
 • تورم و کبودی
 • مقدار کمی درد و ناراحتی

شما نیاز دارید برای داشتن یک ریکاوری راحت تر بایدها و نبایدهای زیر را رعایت کنید

بایدها بعد از جراحی پلک :

 • شب بعد از پروسه هر یک ساعت به مدت 10 دقیقه کمپرس یخ را برروی چشم خود قرار دهید. فردای آن روز زمان را به 4 الی 5 دقیقه کاهش دهید
 • از پماد یا قطره چشم که برای شما تجویز شده است استفاده نمایید
 • به مدت چند روز هنگام خواب سطح سر خود را از سینه بالاتر ببرید
 • از عینک آفتابی استفاده کنید تا نور خورشید به پوست پلک های شما برخورد نکند

نبایدهایی که باید در دوره نقاهت رعایت کنید :

 • هیچ گونه فعالیت سنگین به مدت حداقل یک هفته انجام ندهید مانند دویدن و شنا
 • از مصرف سیگار و دخانیات بپرهیزید
 • از مالیدن و وارد کردن فشار به چشم ها بعد از جراحی پلک خودداری نمایید
 • از لنز به مدت دو هفته استفاده نکنید
 • برخی داروها مانند آسپیرین و ایبوپوروفن را مصرف نکنید

همچنین شما باید یک ویزیت دوباره با پزشک خود داشته باشید تا بخیه های شما را باز نماید و راهنمایی های تکمیلی را به شما گوش زد کند. همچنین شرایط و پیشرفت شما در ریکاوری را بررسی نماید.

جراحی پلک

در چه صورت شخص کاندیدای مناسب جراحی پلک می باشد ؟

به طور کلی برای اینکه یک نگاه کلی به افراد مناسب برای این پروسه بی اندازیم کسانی که 30 سال به بلا هستند و به طور کلی از سلامت خوب جسمانی برخوردارند افراد مناسب محسوب می گردند. همچنین این اشخاص که قصد انجام بلفاروپلاستی را دارند نباید از هیچگونه مشکل یا بیماری دیگر در چشم خود رنج ببرند. بنابراین در صورتی که قصد انجام این پروسه را داشتید و به هر کدام از بیماری های زیر مبتلا بودید حتما قبل از انجام جراحی پلک این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید :

 • بیماری هایی مانند آب آوردن یا خشکی چشم
 • مشکلات مربوط به تیروئید مانند تیروئید پیش فعال یا کم کار
 • همچنین بیماری های قلبی و عروقی مانند فشار خون بالا و غیره
 • انواع دیابت

غیر از این موارد موضوع دیگر این است که شما باید به صورت واقع بینانه به توقعاتی که از بلفاروپلاستی دارید نگاه کنید. ضمنا این جراحی جنبه های زیبایی و درمانی را همزمان در خود جای داده و باعث ایجاد تغییر در ظاهر و افزایش اعتماد بنفس شخص می گردد. هرچند لازم به ذکر است که نباید انتظار تغییرات بسیار عظیم را از این جراحی داشته باشید ، اما می توان تغییرات کوچکی در زیبایی ظاهری با استفاده از جراحی پلک ایجاد نمود.

در برخی افراد نیز مشکلات بی تقارنی وجود دارد که در طول این پروسه مشکلات از این دست نیز برطرف شده و تقارن در پلک و چشم های شما برقرار می گردد. همچنین باید بدانید که بلفاروپلاستی قابلیت اعمال تغییرات کلی در ساختار صورت شما را ندارد. نیاز است که قبل از اقدام به انجام این جراحی صورت خود را به خوبی بشناسید و از انجام آن اطمینان حاصل نمایید. ضمنا توصیه می شود عکس ها قبل و بعد از عمل را برای درک بهتر جراحی پلک تهیه و مشاهده نمایید. قبل از انجام پروسه نیز یک مشورت کامل با جراح خود داشته باشید.

پروسه جراحی پلک به چه مقدار زمان نیاز دارد ؟

به طور کلی این معیار بستگی به موارد بسیاری دارد مانند نوع پروسه و روش انجام آن و همچنین شخصی که اقدام به انجام آن نموده است. اگر بخواهیم مقداری میانگین بیان کنیم برای عمل پلک بالایی حدود 45 دقیقه زمان نیاز است. البته این موضوع در صورتی است که تنها پلک بالا دچار تحولات گردد و در صورتی که هر دو پلک را تغییر دهند زمان بیشتری حدود دو ساعت برای انجام جراحی پلک نیاز است. مورد مهم دیگری که زمان این جراحی به آن وابسته است و می توان تغییر چشمگیری را ایجاد کند این است که چه مقدار چربی جا به جا می شود و یا پوست یا بافت چربی اضافه وجود دارد که باید خارج سازی شود. در نتیجه با توجه به خواسته و هدف شما از عمل پلک این پروسه می تواند بیشتر یا کمتر زمان ببرد.

عوارض احتمالی بلفاروپلاستی

به طور کلی در همه پروسه های درمانی و زیبایی جراحی همیشه برخی ریسک ها و مشکلات احتمالی وجود دارد که کاملا طبیعی می باشند و می توان به راحتی آن ها را حل نمود. همچنین در بیشتر موارد این مشکلات رخ نمی دهند و عوارضی را تجربه نخواهید کرد ، اما در برخی از موارد امکان این وجود دارد برخی مشکلات بعد از جراحی پلک ایجاد شود که باز هم یادآوری میکنم کاملا زود گذر و طبیعی است. برخی از رایج ترین این موارد عبارتند از :

 • خونریزی
 • عفونت
 • خشکی چشم
 • برخی خراش ها
 • ناتوانی در بستن کامل پلک ها

با وجود اینکه این مشکلات بعد از جراحی پلک بسیار کمیاب هستند ، اما همواره ممکن است رخ دهند و در نتیجه شما نیاز دارید تا خود را برای این موارد آماده نمایید. در هر صورت آمادگی داشتن برای یک مشکل از هر چیز واجب تر است و ضرری نیز ندارد.

سن مناسب برای جراحی پلک چه زمانی است ؟

این موضوع وابسته به جزئیات و تشخیص پزشک معالج و شرایط هر فرد است. اما به طور کلی ، جراحی پلک معمولاً در سنین بالغی همچون 18 سالگی یا بعد انجام می ‌شود. در برخی موارد ، این جراحی در سنین پایین ‌تر برای رفع اختلال ‌های ناشی از تشویق پزشک متخصص نیز امکان‌پذیر است. مهمترین مرحله ، مشاوره با یک جراح پلاستیک برای ارزیابی شرایط خاص شما و تعیین زمان مناسب برای جراحی است.

نکات تعذیه بعد از جراحی پلک ؟

بعد از جراحی پلک ، تغذیه مناسب می ‌تواند به بهبود و سریع ‌تر شدن روند بهبودی شما کمک کند. در زمان تغذیه بعد از جراحی پلک ، به موارد زیر توجه کنید :

 • مایعات : مصرف آب و مایعات مهم است. هیدراسیون مناسب ، خوب برای سلامتی عمومی بدن است.
 • آرامش و استراحت : به بدن خود استراحت کافی بدهید و در ترتیب بهبودی ، قوانین پزشک را دنبال کنید.
 • محدودیت فعالیت ‌های جسمانی : در طول دوره بهبود ، ورزش شدید و فعالیت ‌های جسمانی سنگین را بخصوص در ناحیه چشم‌ ها ، اجتناب کنید.
 • مصرف مواد غذایی آرام : برای جلوگیری از تحریک چشم و مجازات ناحیه پلک ، مواد غذایی آرام و نرم مثل خمیر مایه ، پوره‌ ها و سوپ‌ها را ترجیح دهید.
 • مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی : مصرف غذاهایی که حاوی پروتئین ، ویتامین‌ ها ، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان ‌ها هستند ، به فرایند بهبودی شما کمک خواهد کرد. مثال‌ هایی از این غذاها شامل میوه ‌ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، ماهی ، گوشت سفید و محصولات لبنی هستند.
 • اجتناب از مواد تحریک ‌کننده : برخی مواد مانند بستنی ، نوشیدنی‌ های گازدار ، قهوه و الکل می‌ توانند تحریک چشم را افزایش دهند. بهتر است از مصرف آنها خودداری کنید.

به هر حال ، مهمترین نکته این است که با پزشک خود مشورت کنید. او به شما توصیه‌ های خاص براساس وضعیت شما خواهد داد.

ماندگاری نتیجه جراحی پلک چقدر است ؟

در حالت کلی ، ماندگاری نتیجه جراحی پلک می ‌تواند متفاوت باشد و بستگی به موارد زیر دارد :

 1. نوع جراحی : نتیجه جراحی پلک بستگی به نوع عملیات دارد. برخی از جراحی‌ ها ممکن است تا دهه‌ها ماندگاری داشته باشند ، در حالی که دیگران ممکن است به مرور زمان تغییر کنند.
 2. فناوری و تکنیک جراحی : استفاده از تکنیک‌ های پیشرفته و استفاده از فناوری های نوین می‌ تواند به ماندگاری نتیجه جراحی کمک کند. جراحان با تجربه و ماهر ممکن است نتایج بهتری تحقق دهند.
 3. وضعیت فردی : وضعیت فردی شامل سن ، بهداشت عمومی پوست ، عادات زندگی ، و خصوصیات جسمانی می ‌باشد. این عوامل می ‌توانند بر ماندگاری نتیجه جراحی تاثیر بگذارند.

مهم است که با مشاوره کامل از جراح پلاستیک شما ، درباره انتظارات خود صحبت کنید و او نتایج قابل دستیابی و ماندگاری آن ‌ها را توضیح دهد.

آیا همیشه بلفاروپلاستی به جنبه زیبایی می‌انجامد؟

جراحی برداشتن پلک همواره به عنوان یک جراحی زیبایی در نظر گرفته نمی‌شود و در بسیاری از موارد به عنوان یک جراحی درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از خطراتی که ممکن است به چشم و بینایی وارد شود، پیشگیری شود. پیش از اقدام و تصمیم‌گیری برای انجام این روش، بهتر است با پزشک و جراح خود مشورت کنید و نمونه کارهای قبلی را مشاهده نمایید. در جلسه مشاوره، تمامی ابهامات و سؤالات خود را بپرسید تا بتوانید با داشتن آگاهی کامل، انتخاب مناسبی را انجام دهید.

مدت زمان جراحی بلفاروپلاستی چقدر است؟

جراحی پلک به صورت سرپایی و در مدت 2 تا 3 ساعت انجام می‌شود و فرد بلافاصله پس از آن به خانه باز می‌گردد. در بعضی موارد، برای بهبود و رسیدن به نتیجه دلخواه، ممکن است جراحی لیفت پلک در دو مرحله انجام شود.

دلایل افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک به دلایل متعددی رخ می‌دهد. از جمله مهم‌ترین دلایل آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سن و ایجاد چین و چروک به دلیل از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست
 • بروز صدمات یا آسیب‌ها که ممکن است، پلک را به صورت موقت یا دائمی فلج کرده باشند
 • اختلالات عصبی از دیگر دلایل افتادگی پلک است
 • وجود تومور یا سکته مغزی
 • عوامل ژنتیکی

سؤالاتی که بیمار باید از پزشک جراح درباره عمل جراحی زیبایی پلک‌ها بپرسد

در جلسه مشاوره‌ای که فرد قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک بالا و پایین با پزشک جراح خود دارد، می‌تواند سؤال‌هایی مانند آنچه در ادامه می‌آید را بپرسد. این کار به افزایش آگاهی و تصمیم گیری صحیح برای انجام عمل بلفاروپلاستی کمک خواهد کرد:

 • آیا من برای انجام عمل زیبایی پلک بالا و یا پایین گزینه مناسبی به حساب می‌آیم یا خیر؟
 • چه گزینه‌های درمانی دیگری را می‌توانم به جای جراحی برای رفع افتادگی و یا پف پلک استفاده کنم؟
 • مراحل انجام جراحی پلک چگونه است؟
 • مدت زمانی که لازم است در اتاق عمل بمانم چقدر است؟
 • چه مدت باید در بیمارستان یا کلینیک بستری بمانم؟
 • چه مراقبت‌هایی برای بعد از عمل جراحی پلک و ترخیص باید انجام گیرد؟
 • از چه زمانی می‌توانم به محل کار یا تحصیل برگردم و از چه زمانی می‌توان کارهای روزمره را انجام داد؟
 • چه مدت بعد از عمل می‌توانم از حمام استفاده کنم؟
 • برای مراقبت از جای عمل و برش‌های جراحی چه باید کرد؟
 • چه داروهایی باید بعد از عمل مصرف شود و چه نکاتی درباره نحوه مصرف آن‌ها وجود دارد؟
 • برای چه کارهایی باید از اطرافیان خود کمک بگیرم؟
 • برای کاهش دردهای احتمالی ناشی از جراحی چه باید کرد؟
 • زمان مراجعه به پزشک متخصص بعد از عمل، چه زمانی است؟
 • در مواقع ضروری چگونه می‌توان با ایشان تماس گرفت؟

عوامل تأثیرگذار بر هزینه بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی ممکن است تحت تأثیر عوامل گوناگونی قرار گیرد. این عوامل عبارت‌اند از:

 • مکان انجام عمل: هزینه بلفاروپلاستی ممکن است در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت باشد، به‌طوری‌که هزینه در شهرهای بزرگ معمولاً بیشتر است.
 • تخصص و تجربه پزشک: تخصص و سابقه کار پزشک در زمینه بلفاروپلاستی نقش مهمی در تعیین هزینه عمل دارد. پزشکان با تخصص و تجربه بالاتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.
 • میزان پوست اضافی و چربی: هزینه بلفاروپلاستی بستگی به میزان پوست اضافی و چربی که باید برداشته شود، ممکن است متغیر باشد.
 • نوع بلفاروپلاستی: نوع عمل بلفاروپلاستی نیز می‌تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد؛ به‌عنوان مثال، بلفاروپلاستی بالای چشم باز یا بسته ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.
 • هزینه‌های بیمارستان: هزینه‌های بیمارستان و تجهیزات پزشکی نیز به هزینه بلفاروپلاستی افزوده می‌شود.
 • پوشش بیمه: بعضی بیمه‌ها هزینه برخی جراحی‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند، لذا بیمار باید هزینه بلفاروپلاستی را بخشی یا کلی خود پرداخت کند.
 • هزینه‌های مرتبط با مراحل پس از عمل: هزینه‌های مرتبط با مراحل پس از عمل مانند داروها، خروج زخم‌ها و مراحل درمانی دیگر نیز به هزینه کل بلفاروپلاستی اضافه می‌شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مینا

سلام آقای دکتر می خواستم بدونم که بعد از جراحی پلک ممکنه موقع خواب اذیت بشیم یا مشکلی پیش بیاد یا تاثیری در خوابمون نداره ؟